ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Поради експертів АвтоНова-Д: як підготувати автомобіль до зими

Велика Епоха

З настанням холодів автомобіль очікувано потребує підвищеної уваги. Змінюється температура, дорожні умови… Це вимагає як мінімум планового огляду авто, а як максимум – заміни деяких компонентів.

Разом із національним дистриб'ютором автозапчастин АвтоНова-Д склали кілька порад щодо підготовки авто до зими.

Своєчасна заміна шин

Перед настанням холодів важливо заздалегідь змінити шини. Відкладати до останнього моменту не варто, тому що в розпал сезону можна зіткнутися з великими чергами на шиномонтажі. До того ж, перевзути авто за відсутності ажіотажу зазвичай коштує дешевше, так що можна ще й трохи заощадити.

заміна шин
заміна шин

Також варто пам'ятати, що глибина протектора зимових шин має становити щонайменше 4 мм. В іншому випадку покришки потрібно замінити.

Перевірка аккумулятора перед зимою

АКБ автомобіля дуже чутлива до коливань температур. На морозі вона має властивість швидко розряджатися. Тому нерідкі ситуації, коли з похолоданням акумулятор виходить з ладу. На жаль, інколи це відбувається в дорозі…

Щоб убезпечити себе, потрібно перевірити рівень заряду АКБ – за допомогою мультиметру або на СТО. Якщо показник вимірів становитиме менше 12,7В – рівень заряду неповний. 12В і менше – критичний рівень заряду.

Під розряджений акумулятор можна зарядити, але якщо джерело живлення ще й застаріле (понад 4-5 років), його бажано замінити.

Щітки склоочисника

Щітки склоочисника ефективні не лише тоді, коли йде дощ, а й коли падає сильний сніг. Якщо двірники старі, їх слід замінити. Показники до заміни: розмазування бруду / крапель /снігу та розводи на склі, вібрації.

щітки склоочисника
щітки склоочисника

Компанія Bosch (один з найвідоміших виробників щіток склоочисника), до речі, рекомендує міняти двірники раз на рік, проте, як показує практика, якісних щіток вистачає на два, а в деяких випадках і на три сезони.

Освітлення

У зимовий період видимість на дорозі суттєво погіршується: постійні опади, ранній прихід ночі… У зв'язку з цим важливо, щоб усі освітлювальні прилади в авто працювали належним чином.

фари
фари

Якщо під час перевірки виявлено несправність будь-якої із зовнішніх ламп, або відразу декількох ламп, їх потрібно в найкоротший час замінити на нові. На щастя, проблем із пошуком та покупкою таких запчастин не буде: лампи часто є універсальними та порівняно з іншими авто компонентами коштують недорого.

Система опалення + система охолодження

Ці дві системи працюють в парі, тому і перевіряти їх потрібно разом. Наведемо приклад. Включаємо пічку – а вона подає холодне повітря! У такому разі проблема може критися в:

  • течі системі охолодження (тріщина в патрубку, радіаторі…);
  • несправному термостаті;
  • забитому радіатору пічки.

Перевірку двох систем слід виконувати на СТО. При виявленні несправності деталь потрібно почистити, відремонтувати або замінити.

До речі, раз на 3 роки або кожні 50 тисяч кілометрів потрібно міняти антифриз, оскільки в процесі експлуатації він втрачає свої властивості, викликаючи відкладення у системі охолодження та корозію. Тому якщо антифриз старий, не зайвим буде замінити його під час передзимової діагностики.

Перевірка системи холодного пуску – для дизельних авто

Конструкція дизельних двигунів передбачає, що пальне для займання не може бути надто холодним. Водночас саме дизпальне має властивість загусання на морозі. Тому для розігріву пального та легкого старту в дизельних моторах використовуються свічки розжарювання.

Як і будь-які інші деталі, свічки розжарювання іноді виходять з ладу. Їхній термін служби становить 60-90 тис. км. Якщо свічки працюють на останньому подиху (труднощі при пуску, білий вихлоп, втрата потужності), то, як і у випадку з акумулятором, вони можуть про себе дати знати тільки з настанням холодів.

Свічки розжарювання можна перевірити на автосервісі або самому за наявності мультиметру (тестера). У режимі «опір» показники мають становити 0,7-1,8 Ом, у режимі «вимір струму» – 5-18А, для двополюсних свічок – до 50А. На всіх свічках струм має бути однаковим. Це зменшить витрати палива і продлить срок роботи двигуна.

Підсумок

Як видно, правил підготовки авто до зими досить небагато. Вони не вимагають великої кількості часу та фінансових витрат. Приділивши «хвилинку уваги» своєму авто, можна зробити свої поїздки в холодну пору року більш надійними, безпечними та комфортними.

*Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ.