ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС збільшить військову допомогу Україні, заявив Боррель на зустрічі в Києві

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський розмовляє з главою зовнішньополітичного відомства Європейського Союзу Жозепом Боррелем біля Стіни пам'яті під час святкування Дня захисника України в Києві, Україна, 1 жовтня 2023 року. (Пресслужба президента України)

Глава зовнішньополітичного відомства Європейського союзу Жозеп Боррель заявив у неділю, що блок збільшить військову підтримку України. Перед цим у суботу Конгрес США ухвалив законопроєкт про тимчасове фінансування, в якому допомога Україні не передбачалася.

Боррель заявив на прес-конференції під час візиту до Києва, що перед обличчям "екзистенціальної загрози для Європи" "пропозиція, що лежить на столі", показує, що ЄС хоче збільшити військову допомогу Україні.

Він виступив після своєї першої особистої зустрічі з міністром оборони України Рустемом Умеровим, призначеним минулого місяця.

"Подивимося, що станеться в США, але з нашого боку ми продовжуватимемо підтримувати і збільшуватимемо нашу підтримку", — сказав Боррель, відповідаючи на запитання про голосування у Вашингтоні.

У заяві, опублікованій на сайті X, Боррель зазначив, що блок готує "довгострокові зобов'язання щодо забезпечення безпеки України". На пресконференції він висловив сподівання, що держави-члени прийдуть до рішення про збільшення допомоги "до кінця року".

Умеров у своїй заяві на сайті X подякував Боррелю за "постійну підтримку" і сказав, що зустріч стала "відправною точкою для великої співпраці".

Він додав, що під час обговорення питань військової допомоги ЄС було охоплено "артилерію і боєприпаси, ППО, програми EW (electronic warfare) і довгострокової допомоги, тренінги та локалізація оборонної промисловості" в Україні.

Також глава зовнішньополітичного відомства ЄС Боррель вшанував у Києві День захисника Вітчизни: