ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Президент Мексики звинуватив США в припливі мігрантів і надмірній допомозі Україні (ВІДЕО)

Велика Епоха
Мігранти на товарному поїзді, що йде на північ, в Ірапуато, Мексика, 23 вересня 2023 року. (AP Photo/Marco Ugarte)

У понеділок президент Мексики заявив, що близько 10 000 мігрантів на день прямують до кордону США, і поклав відповідальність за це на економічні санкції США проти таких країн, як Куба і Венесуела, повідомляє AP News.

Президент Андрес Мануель Лопес Обрадор заявив, що зростання кількості мігрантів, які досягають північного кордону Мексики зі США, частково пояснюється тим, що протягом останнього тижня з Гватемали до Мексики щодня переходили близько 6 тис. мігрантів.

За його словами, багато хто з цих мігрантів прямує маршрутом через Центральну Америку, який охоплює вкритий джунглями район Дар'єнського пробілу між Панамою і Колумбією.

Лопес Обрадор, схоже, приєднався до президента Колумбії Густаво Петро, звинувативши в ситуації американські санкції проти таких країн, як Венесуела і Куба, громадяни яких становлять значну частину потоку мігрантів.

На думку експертів, у тому, що потік мігрантів залишає ці країни, багато в чому винні економічна безгосподарність і політичні репресії.

Лопес Обрадор висловив думку, що санкції викликані ідеологічними розбіжностями, а не прагненням захистити права людини.

Уряд Петро піддавався критиці за те, що він мало що робить для припинення незаконного ввезення мігрантів через Колумбію в промислових масштабах. Адміністрація Лопеса Обрадора також мало що робила для того, щоб зупинити мігрантів, які пересідають на вантажні поїзди в напрямку кордону зі США, доки минулого місяця найбільша залізнична лінія країни не поскаржилася і сама не зупинила деякі поїзди, пославшись на загрозу безпеці.

Лопес Обрадор також засудив американську допомогу Україні і заявив, що Сполучені Штати повинні спрямувати частину грошей, що йдуть Україні, на економічний розвиток Латинської Америки.

"Вони (США) нічого не роблять", — сказав він у п'ятницю. "Вони більше, набагато більше, виділяють на війну в Україні, ніж на боротьбу з бідністю в Латинській Америці та Карибському басейні".

У п'ятницю він закликав США "зняти блокади і припинити переслідування незалежних і вільних країн". За його словами, необхідно розробити "комплексний план співпраці, щоб венесуельці, кубинці, нікарагуанці та еквадорці, гватемальці та гондурасці не були змушені емігрувати".

Останніми тижнями спостерігається різке зростання кількості венесуельських мігрантів, які перетинають Мексику, намагаючись дістатися до кордону зі США. Багато хто з мігрантів каже, що їх змусило вирушити в дорогу погіршення економічної та політичної ситуації на батьківщині.

Мексика засудила вторгнення Росії в Україну, але дотримується нейтральної політики та відмовляється брати участь у санкціях. Мексика також продовжує закуповувати в Росії та Куби вакцини COVID зразка 2020 року.

Відео по темі: