ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Між Україною, Польщею і Литвою досягнуто домовленості про прискорення експорту зерна (ВІДЕО)

Велика Епоха
Самоскид розвантажує зерно в зерносховище в селі Згурівка, Україна, 9 серпня 2022 р. (AP Photo/Efrem Lukatsky, File)

Україна, Польща і Литва погодили план, який, як вони сподіваються, допоможе прискорити експорт українського зерна, заявили у вівторок офіційні особи.

Згідно із заявою Міністерства сільського господарства України, інспекцію зерна буде перенесено з українсько-польського кордону до литовського порту на Балтійському морі. Як повідомляється, цей крок покликаний полегшити транзит українських експортних товарів через польську територію.

З литовського порту Клайпеда зерно може бути відправлено морським шляхом у різні країни світу.

Метою угоди є прискорення експорту українського зерна, однак вона також може розрядити напруженість у відносинах між Україною та Польщею з приводу цін на зерно. Фермери прилеглих країн висловлюють невдоволення тим, що українські продукти харчування заполонили їхні місцеві ринки, що призвело до зниження цін. Україна, будучи великим світовим постачальником пшениці, ячменю, кукурудзи та рослинної олії, після вторгнення Росії зазнає труднощів із доставкою своїх продуктів харчування до регіонів світу, які цього потребують.

Тим часом у вівторок канцелярія президента України повідомила, що за минулу добу внаслідок російських атак загинули щонайменше двоє мирних жителів і 14 дістали поранення. Найбільша кількість жертв була на півдні країни, де російська армія дев'ять разів обстріляла столицю області Херсон.