ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Жертви нападу ведмедя гризлі в Канаді вирушили в дозволений похід із ведмежим спреєм (ВІДЕО)

Велика Епоха
Дженні Гасс і Дуг Інгліс, 62 роки, зображені на недатованій фотографії. (The Canadian Press/HO-Ron Teather)

Двоє людей, вбитих ведмедем гризлі в національному парку Банф в Альберті минулого тижня, перебували в дозволеному поході з наметом, і під час інциденту не було жодного активного попередження про ведмедів, заявили у вівторок представники канадського парку.

Співробітники парку знайшли на місці події два балончики зі спреєм від ведмедів, а їжа людей була розвішана належним чином, щоб не приваблювати тварин, йдеться в заяві "Парків Канади".

Загибель ведмедя гризлі в національному парку Банф стала першою за останні десятиліття, і вона сталася з ведмедем, який не мав нашийника, мітки або не був раніше відомий співробітникам парку, йдеться в повідомленні.

"Парки Канади" були попереджені про напад ведмедя пізно ввечері в п'ятницю, і команда реагування застрелила тварину, коли вона кинулася на них.

За результатами розтину офіційні особи встановили, що ведмедиця була нелактуючою дорослою самкою, якій, за оцінками, було понад 25 років. Ведмідь був у задовільному стані, але мав менше жиру, ніж зазвичай для цієї пори року, і погані зуби.

"Парки Канади не вважають, що в цей час до нападу був причетний ще один ведмідь", − йдеться в повідомленні, додаючи, що закриття території було запроваджено з міркувань безпеки.

"Парки Канади" заявили, що не будуть розголошувати інформацію, пов'язану з особами жертв. За словами Кіма Тітченера, засновника організації "Bear Safety and More", а також друга сім'ї, жертвами стали канадська пара і їхній собака.

Ведмедів частіше бачать восени, коли вони стають більш активними в пошуках їжі перед зимовою сплячкою в холодні зимові місяці. Національний парк Банф, який щороку приваблює понад 4 мільйони туристів, є домівкою як для гризлі, так і для чорних ведмедів.

У Національному парку Банф живе близько 60 ведмедів гризлі, які вважаються зникаючою популяцією в Альберті. За останні 10 років у парку було зафіксовано три контактні зустрічі з ведмедями гризлі, які не призвели до летальних наслідків.