ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай: християнська школа зазнала рейдерського захоплення і була закрита

Велика Епоха
Пленарне засідання районного комітету КПК Цзіньшуй, серпень 2022 року. (Weibo)

Документи, надані правозахисникам наприкінці вересня, підтверджують, що християнська школа Yabo Academy у районі Цзіньшуй міста Чженчжоу, провінція Хенань, зазнала рейдерської атаки, унаслідок якої було винесено постанову про припинення діяльності.

На керівників школи накладено штраф у розмірі 200 тисяч юанів, або понад 27 тисяч доларів США, що є астрономічною сумою для незалежної християнської громади.

У "Попередньому повідомленні про адміністративний штраф", випущеному Бюро з етнічних та адміністративних справ району Цзіньшуй міста Чженчжоу, пояснюється, що штраф було накладено на підставі статті 70 Положення про релігійні справи від 2017 року.

Стаття 70, зокрема, свідчить, що в разі "несанкціонованої релігійної освіти відділ у справах релігії спільно з відповідними відомствами повинен наказати припинити діяльність, може накласти штраф у розмірі від 20 до 200 тисяч юанів і конфіскувати незаконно нажите майно, якщо таке є; в разі виявлення злочину кримінальна відповідальність настає згідно із законом".

Постанова Бюро з етнічних та адміністративних справ району Цзіньшуй міста Чженчжоу щодо Yabo Academy (розміщена в Мережі з правового захисту).

У випадку з Yabo Academy було застосовано максимальне покарання. Хенань залишається китайською провінцією з найвищим відсотком християн, не пов'язаних із контрольованою урядом "Церквою трьох автономій". Такий стан справ сильно турбує КПК, тому в цьому регіоні репресії щодо всіх незалежних християнських організацій здійснюються більш жорстко, ніж в інших провінціях.

За матеріалами BITTER WINTER