ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Британія заявила, що Росія використовує міни проти цивільних суден у Чорному морі

Велика Епоха
Вид на зерновий термінал із силосом у чорноморському порту Констанца, Румунія, 11 травня 2022 року. (Фото REUTERS)

У четвер Великобританія заявила, що Москва може використовувати морські міни для нападу на цивільне судноплавство в Чорному морі.

Міністерство закордонних справ, посилаючись на дані розвідки, оприлюднені в середу, заявило, що Росія може використовувати морські міни в Чорному морі і звинуватить Україну в будь-яких атаках, пише Reuters.

"Великобританія вважає, що Росія намагається атакувати цивільні судна, що прямують через український "гуманітарний коридор", щоб перешкодити експорту українського зерна", - йдеться в заяві.

У заяві також зазначається, що Велика Британія працює з Україною та іншими партнерами над впровадженням заходів, спрямованих на підвищення безпеки судноплавства.

"Ми і наші союзники стоїмо разом проти Путіна і його спроб завдати шкоди Україні і, таким чином, решті світу", — заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі у своїй заяві.

"Путін зупиняє постачання продовольства найбільш вразливим верствам населення у світі. Світ спостерігає за цим", — написав він пізніше в соціальній мережі X.

Росія поки що не прокоментувала ці заяви.

У заяві також нагадується про нещодавні напади Росії на українську зернову інфраструктуру після її виходу з Чорноморської зернової угоди в липні.

Росія "пошкодила 130 об'єктів портової інфраструктури в Одесі, Чорноморську та Рені" і "знищила майже 300 000 тонн зерна", чого достатньо, щоб прогодувати понад 1,3 мільйона людей протягом року, додали в МЗС.

На тлі зусиль, спрямованих на продовження експорту української сільськогосподарської продукції після краху Чорноморської зернової угоди, Київ та його партнери шукають наземні шляхи для виходу на світові ринки з розореної війною країни.

Росія відмовилася продовжувати зернову угоду, скаржачись на те, що Захід не виконав своїх зобов'язань і що досі діють обмеження на її власний експорт продовольства та добрив. Москва була особливо критично налаштована щодо обмежень на платежі, логістику та страхування.

Минулого року ООН і Туреччина виступили посередниками у зерновій угоді, яка дозволила Україні відвантажувати зерно через Чорне море і досягла успіху у зниженні світових цін на продовольство.