ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай: жителів Південної Монголії заохочують мати "правильне" ставлення до релігії

Велика Епоха
"Хороші громадяни", що нагороджені за високі результати в програмі "Два рази по сто відсотків", село Тайгексілі. (Weibo)

У 2023 р. відділ пропаганди та канцелярія з питань цивілізації китайського комітету компартії автономного району Внутрішня Монголія відібрали кілька сіл для пілотної програми зі "зміни звичаїв і культури". Програма називається "Два рази по сто відсотків" і являє собою своєрідний соціальний кредит, коли громадяни заохочуються, якщо вони отримують 100 балів зі 100 за результатами оцінювання двох різних комісій, та отримують покарання, якщо оцінка нижча за 60 балів.

Типовим прикладом є програма "Прапор Ецзінь Хоро" в китайському окрузі Іцзіньхуолуо. Не дивно, що програма реалізується саме там, адже саме там, де знаходиться Прапор, знаходиться Мавзолей Чингісхана. Тут ніколи не перебувало тіло засновника найбільшої імперії в історії людства, але це місце є популярним туристичним об'єктом і центром релігійного культу, сповідуваного монгольським шаманізмом. Чингісхан також є символом монгольської ідентичності, на яку КПК дивиться з підозрою.

Мавзолей Чингісхана.

В окремих селах два комітети виставляють бали жителям, більшість з яких займаються тваринництвом. Оцінки за кожен квартал вивішуються на великих рекламних щитах.

Бали нараховуються за рівень "санітарії", але важливішим є "ставлення до незаконних релігійних забобонів". Серед них шаманські практики та культ Чингісхана.

Згідно з постановою, тим, хто набрав по 90 і більше балів у кожній із двох систем оцінювання, надають пільги на товари для тварин і сільськогосподарської діяльності; їхні діти можуть отримувати стипендію для навчання в середній школі та коледжі; а в разі смерті близького родича надають грошову допомогу на похорон.

Натомість ті, хто набрав 60 і менше балів хоча б за оцінками однієї з комісій, не отримають ані допомоги з безробіття, ані коштів на тваринництво та сільське господарство. Їхні діти також будуть позбавлені можливості здобути вищу освіту.

Це особливо збочене застосування соціального кредиту, явно спрямоване на викорінення традиційної монгольської культури й духовності. У регіоні, де панують злидні та безробіття, ті, хто чинить опір, можуть буквально померти з голоду.

За матеріалами BITTER WINTER