ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кілька землетрусів забрали життя щонайменше 16 людей на заході Афганістану

Велика Епоха
(EPA-Yonhap)

У суботу на заході Афганістану сталися численні землетруси, в результаті яких загинули щонайменше 16 людей і десятки отримали поранення, повідомив представник департаменту охорони здоров'я країни.

За даними Геологічної служби США, підземні поштовхи сталися за 35 км на північний захід від міста Герат, магнітуда одного з них становила 6,3 бала.

Підземні поштовхи викликали паніку в Гераті, розповіла місцева жителька Насіма.

"Люди покинули свої будинки, ми всі на вулицях", − написала вона в повідомленні для Reuters, додавши, що місто відчуває наступні поштовхи.

Представник департаменту охорони здоров'я Герата доктор Даніш повідомив агентству Reuters, що 16 людей загинули і 45 отримали поранення, але додав, що рятувальники намагаються отримати доступ до віддалених важкодоступних районів.

"Кількість може змінитися", − сказав він.

За словами Мулли Джана Саєка, прессекретаря Міністерства з питань надзвичайних ситуацій Афганістану, кількість жертв ґрунтується на попередніх повідомленнях з району Зінда Джан провінції Герат.

Він додав, що землетруси також сколихнули провінції Фарах і Бадгіс, де є повідомлення про значні пошкодження будинків, але немає подробиць про жертви.

Аварійні бригади і волонтери готуються вирушити в Герат для надання допомоги постраждалим, повідомив Ерфанулла Шарафзой, речник афганського Червоного Півмісяця.

Багато районів Афганістану недоступні для автомобільного сполучення, а розкидані села часто побудовані з глиняних конструкцій, які можуть обвалитися.

Тогорічний землетрус на сході Афганістану забрав життя 1000 людей і поранив сотні. У 2005 році щонайменше 73 000 людей загинули від землетрусу магнітудою 7,6 бала, що стався у сусідньому північному Пакистані.

ЮНІСЕФ повідомив у соціальній мережі, що разом з колегами з ООН перебуває на місці, щоб оцінити повний вплив суботніх землетрусів.

"Знову діти і сім'ї в Афганістані постраждали від руйнівного землетрусу", − йдеться в повідомленні ЮНІСЕФ у соціальній мережі X.