ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пожежі в Індонезії призвели до забруднення повітря в Сінгапурі та Малайзії

Велика Епоха
Поліцейські використовують шланг для гасіння лісових пожеж у регентстві Оган Ілір, провінція Південна Суматра, Індонезія, 20 вересня 2023 року. (Antara Foto/Nova Wahyudi/ via REUTERS/File Photo)

За офіційними даними, якість повітря в Сінгапурі в суботу впала до нездорового рівня через посилення лісових пожеж у сусідній Індонезії.

Станом на 14.00 (06.00 GMT) 24-годинний індекс забруднюючих речовин у східній і центральній частинах Сінгапуру перевищував 100 одиниць, за яких людям рекомендується скоротити діяльність на відкритому повітрі, повідомляє Reuters.

Транскордонний серпанок — постійна проблема в Південно-Східній Азії, оскільки через прогалини в нормативно-правовій базі владі важко боротися з індонезійською практикою підсічно-вогневого розчищення земель.

Національне агентство з охорони довкілля Сінгапуру повідомило, що в п'ятницю на сусідньому з Індонезією острові Суматра було виявлено 212 вогнищ, порівняно з 65 вогнищами в четвер і 15 вогнищами напередодні.

Короткочасна зміна напрямку вітру в другій половині дня в п'ятницю віднесла частину легкого серпанку в бік Сінгапуру, що погіршило якість повітря в острівній державі.

Традиційні методи використовуються в Індонезії практично щороку для розчищення земель під плантації пальмової олії та целюлозно-паперової продукції, які, як випливає з відкритих джерел, належать як вітчизняним, так і іноземним або зарубіжним компаніям.

Індонезія гасить лісові пожежі водою, що розпилюється з гелікоптерів, і викликає дощі за допомогою засіву хмар, заявив у п'ятницю міністр охорони навколишнього середовища, заперечуючи, що небезпечна димка перетинає кордони.

На початку тижня Малайзія закликала Індонезію вжити заходів щодо боротьби з пожежами на її території, оскільки якість повітря в Малайзії досягла нездорового рівня.

У суботу президент Індонезії Джоко Відодо заявив журналістам, що екстремально суха погода стала причиною лісових пожеж у багатьох районах, але ситуація значно краща, ніж у 2015 році, коли, за оцінками Світового банку, згоріло 2,6 млн га землі.

Він закликав владу і місцеві органи управління негайно гасити будь-які пожежі, поки вони не поширилися.

За даними вчених, у 2015 і 2019 роках подібні пожежі спалили мільйони гектарів землі в Індонезії, а димка поширилася кількома країнами Південно-Східної Азії, спричинивши рекордні викиди в атмосферу.

Найсильніший серпанок у Сінгапурі було зафіксовано у вересні 2015 року, коли 24-годинний індекс перевищив 300 балів до небезпечного рівня, що призвело до закриття шкіл.