ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США продовжать відігравати ключову роль у зборі допомоги Україні, заявив МВФ

Велика Епоха
Президент Світового банку Девід Малпасс виступає на пресконференції у штаб-квартирі Міжнародного валютного фонду (МВФ) у Вашингтоні 13 квітня 2023 року. (AP Photo/Jose Luis Magana)

Представники Міжнародного валютного фонду заявляють, що, на їхню думку, Сполучені Штати продовжать відігравати свою ключову роль у збиранні багатонаціональної підтримки, яка допомогла втримати економіку України на плаву під час вторгнення Росії, пише The Associated Press.

За даними Інституту світової економіки в Кілі (Німеччина), США вже направили або зобов'язалися направити Україні 69,5 млрд дол. у вигляді військової, фінансової та гуманітарної допомоги.

"Президент Байден зробив заяву... що він повністю відданий підтримці України", — сказала Ума Рамакрішнан, заступниця директора європейського департаменту МВФ, на пресконференції в середу в Києві.

Представники МВФ, що базується у Вашингтоні, також заявили, що економіка України демонструє дивовижну стійкість, незважаючи на широкомасштабний збиток від війни.

Після катастрофічної втрати у 2022 році близько третини обсягу виробництва, зокрема внаслідок руйнувань і захоплення РФ ключових промислових районів, українська економіка цьогоріч демонструє поліпшення темпів зростання і зниження інфляції.

Ключову роль у цих поліпшеннях зіграла іноземна фінансова допомога, яка допомагає Україні виплачувати зарплату державним службовцям і пенсіонерам.

Бюджетна допомога дозволяє уряду України не вдаватися до допомоги центрального банку, який друкує гроші для покриття своїх рахунків (до чого він вдався в перші дні вторгнення).

Річна інфляція знизилася з 26% у січні до 8,6% у серпні. Центральний банк у понеділок висловив достатню впевненість у стабільності української валюти, щоб відмовитися від фіксованого обмінного курсу, запровадженого на початку війни.

МВФ надасть Україні кредит у розмірі 15,6 млрд дол. на чотири роки. Це дасть змогу отримати від країн-донорів загалом 115 млрд. доларів США, які, як очікується, покриють потреби уряду у фінансуванні. Кредит МВФ сприяє залученню коштів від інших донорів.

За словами глави місії МВФ в Україні Гевіна Грея, Україна "домоглася гарного прогресу" в ухваленні закону про спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Законопроєкти було внесено у вересні до закінчення терміну, встановленого кредитною угодою на грудень.

За словами заступника глави місії Натана Епштейна, економіка України "безумовно, пристосовується до умов війни і демонструє дивовижну стійкість", а зростаючий споживчий попит сприяє зростанню.

Він додав, що цього року економічне зростання має бути на рівні верхньої межі прогнозу МВФ — 1%-3%.