ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Випускники Гарварду засудили студентів, які підписали лист зі звинуваченнями Ізраїлю (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вид на кампус Гарвардської бізнес-школи в Кембриджі, штат Массачусетс, 8 липня 2020 року. (Maddie Meyer/Getty Images)

У понеділок випускники Гарвардського університету засудили лист студентів, які звинуватили Ізраїль у насильстві, і закликали університет вжити заходів проти підписантів, пише Reuters.

Коаліція з 34 студентських організацій Гарварду заявила, що "покладає на ізраїльський режим повну відповідальність за все насильство, що відбувається" після десятиліть окупації, додавши, що "винен тільки режим апартеїду".

Серед організацій, які підписали лист, були мусульманські й палестинські групи підтримки, а також інші, зокрема "Гарвардські євреї за звільнення" та "Організація афроамериканського опору".

У понеділок президент Гарварду Клодін Гей і вище керівництво, включно з 15 деканами, виступили із заявою, в якій ідеться про те, що вони "приголомшені смертю і руйнуваннями, спричиненими нападом ХАМАС на громадян Ізраїлю цими вихідними". Однак у заяві не було прямої згадки листа студентів або реакції на нього.

Почесний президент Гарварду Лоуренс Саммерс (колишній міністр фінансів США при президенті-демократі Біллі Клінтоні та колишній президент університету) розкритикував нинішнє керівництво університету за відсутність реакції.

"Мовчання керівництва Гарварду... дозволило Гарварду виглядати в кращому разі нейтральним щодо актів терору проти єврейської держави Ізраїль", — написав Саммерс у соціальній мережі X. "Я приголомшений".

Гарвард є найвпливовішим університетом в американській політиці: він випустив вісім колишніх президентів і чотирьох із дев'яти нинішніх суддів Верховного суду. Хоча університети традиційно є бастіоном свободи слова та радикальних ідей, лист студентів викликав резонанс у політичному істеблішменті.

Еліза Стефаник, республіканський представник США від Нью-Йорка і випускниця Гарварду, назвала цей лист "огидним і жахливим", оскільки він виправдовує "вбивство невинних жінок і дітей".

Сенатор-республіканець Тед Круз, випускник юридичного факультету Гарварду, написав на сайті X: "Що за чортівня коїться в Гарварді?".