ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ХАМАС заявив, що вразив ізраїльські цілі за допомогою безпілотників "Аль-Заварі"

Велика Епоха
ХАМАС заявив, що вразив ізраїльські цілі за допомогою безпілотників "Аль-Заварі"

Озброєне крило палестинського руху ХАМАС у неділю заявило, що використовувало начинені вибухівкою безпілотники для атак на ізраїльські об'єкти в рамках широкомасштабної військової операції, розпочатої рано вранці в суботу, пише Anadolu Agency.

У своїй заяві бригади "Аль-Кассам" повідомили, що випустили 35 своїх ударних безпілотників "Аз-Заварі" на всіх фронтах бойових дій з Ізраїлем.

Вироблені ХАМАС БПЛА названі на честь туніського інженера Мохамеда Аль-Заварі, який допомагав у їх розробці і був убитий в Тунісі в 2016 році. ХАМАС заявив, що за вбивством стоїть ізраїльська розвідка.

У суботу ХАМАС розпочав операцію "Потоп Аль-Акса", багатофронтову атаку на Ізраїль, заявивши, що це була відповідь на штурм мечеті Аль-Акса і зростання насильства з боку поселенців. Вони заявили, що випустили ракети і захопили в полон багато ізраїльтян.

Своєю чергою, ізраїльська армія розпочала операцію "Залізні мечі" проти ХАМАСу в секторі Газа, завдавши авіаударів по палестинському анклаву.

За повідомленнями, щонайменше 600 ізраїльтян і 370 палестинців загинули, оскільки бойові дії тривають вже другий день у неділю.

Кабінет безпеки Ізраїлю підтвердив у суботу ввечері, що країна перебуває у стані війни, санкціонувавши "значні військові кроки", підтвердив у неділю офіс прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу. У заяві сказано, що рішення було прийнято відповідно до статті 40 Основного закону Ізраїлю.