ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Єгипті поліцейський застрелив екскурсовода і двох ізраїльтян (ВІДЕО)

Велика Епоха
У Єгипті поліцейський застрелив екскурсовода і двох ізраїльтян (ВІДЕО)

Єгипетський поліцейський відкрив у неділю вогонь по ізраїльських туристах у середземноморському місті Александрія, убивши щонайменше двох ізраїльтян і одного єгиптянина. Як повідомили ЗМІ, загиблий єгиптянин був гідом.

У заяві Міністерства внутрішніх справ Єгипту йдеться про те, що ще одну людину було поранено внаслідок нападу на туристичний об'єкт "Помпейський стовп" в Александрії. Цей ізраїльтянин отримав поранення середньої тяжкості.

Телеканал Extra News повідомив, що підозрюваного затримали. Сили безпеки швидко оточили місце нападу.

Відомий єгипетський письменник і телеведучий Ібрагім Ісса, написавши на соціальній мережі X, раніше відомій як Twitter, назвав напад "терористичним злочином", додавши, що "будь-яка спроба виправдати його є злочином проти людства і нації".

Амр Магді, дослідник із Human Rights Watch, засудив напад, заявивши на сайті X: "Немає жодних виправдань для навмисних нападів на ізраїльських цивільних осіб у Єгипті, Газі чи десь іще".

У зверненні до американців, які перебувають у Єгипті, посольство США в Каїрі закликало їх вжити запобіжних заходів, оскільки теракт може бути пов'язаний із зіткненнями між Ізраїлем і палестинськими бойовиками.

Єгипет був першою арабською країною, яка уклала мир з Ізраїлем у 1970-х роках, і тривалий час виступав як посередник в ізраїльсько-палестинському конфлікті. Однак антиізраїльські настрої в країні високі, особливо під час спалахів насильства між Ізраїлем і палестинцями.