ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Унаслідок землетрусу в Афганістані загинуло 2445 осіб, повідомив Талібан (ВІДЕО)

Велика Епоха
Афганські чоловіки розбирають завали після землетрусу в районі Зенда Джан у провінції Герат на заході Афганістану, 8 жовтня 2023 року. (Omid Haqjoo/AP Photo)

Понад 2400 людей загинули внаслідок землетрусів в Афганістані, повідомила в неділю адміністрація руху Талібан.

За даними Геологічної служби США (USGS), суботні землетруси на заході країни сталися за 35 км на північний захід від міста Герат, причому один із них мав магнітуду 6,3. Ці землетруси стали одними з найсмертоносніших у світі цього року, після того, як у лютому поштовхи в Туреччині та Сирії забрали життя приблизно 50 тис. осіб.

Джанан Сайєк, представник Міністерства з надзвичайних ситуацій, повідомив Reuters, що кількість загиблих зросла до 2445 осіб із 500 осіб, про яких раніше в неділю повідомляв Червоний Півмісяць. Він також повідомив, що 1320 будинків було пошкоджено або зруйновано.

У районі, що межує з Іраном, працюють десять рятувальних груп, повідомив Сайєк на пресконференції.

Понад 200 загиблих доправили в різні лікарні, більшість із них — жінки та діти. Біля головного госпіталю в Гераті було встановлено ліжка для прийому постраждалих, про що свідчать фотографії в соціальних мережах.

Сухаїл Шахін, глава політичного офісу Талібану в Катарі, у своєму повідомленні для ЗМІ заявив, що для порятунку і надання допомоги терміново необхідні продукти харчування, питна вода, медикаменти, одяг і намети.

Середньовічні мінарети Герата також зазнали певних ушкоджень, на фотографіях видно тріщини і черепицю, що відвалилася.

В Афганістані, оточеному горами, нерідко відбуваються сильні землетруси. Його система охорони здоров'я, практично повністю залежна від іноземної допомоги, за два роки, що минули з моменту приходу до влади талібів, зіткнулася з серйозними скороченнями. У серпні представник Міжнародного комітету Червоного Хреста заявив, що через брак коштів він, найімовірніше, припинить фінансову підтримку 25 афганських лікарень.