ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ще один сильний землетрус зрівняв із землею будинки на заході Афганістану (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У середу вранці після попереднього сильного землетрусу, який забрав життя понад 2 тис. осіб і зрівняв із землею цілі села в провінції Герат, на заході Афганістану стався ще один землетрус. Він став одним із найбільш руйнівних за всю історію країни.

За даними Геологічної служби США, землетрус магнітудою 6,3 стався в середу за 28 км від столиці провінції Герат і на глибині 10 км. За словами представника Міністерства інформації Абдула Вахіда Раяна, землетрус спричинив зсув ґрунту, який перекрив основне шосе Герат-Торгонді.

Джанан Сайік, представник національного управління з надзвичайних ситуацій при уряді афганських талібів, повідомив, що внаслідок цього загинула щонайменше одна людина і ще приблизно 120 дістали поранення.

У регіональну лікарню Герата надійшли 117 осіб, які дістали поранення внаслідок землетрусу, повідомили "Лікарі без кордонів".

Землетрус у середу зрівняв із землею всі 700 будинків у селі Чахак, яке не зачепили підземні поштовхи попередніх днів. На місці будинків тепер лежать кургани землі. Але про загиблих у Чахаку поки що не повідомляють: цього тижня жителі ховалися в наметах, побоюючись за своє життя, оскільки підземні поштовхи продовжують стрясати Герат.

Жителі села переживають втрату своїх будинків і худоби, часто єдиного майна, і турбуються про майбутні суворі зимові місяці. Деякі кажуть, що ніколи не бачили землетрусів, і цікавляться, коли припиняться підземні поштовхи.

Багато хто сказав, що не може спокійно жити в наметах, побоюючись, що "земля розверзнеться і поглине нас у будь-який момент".

Забіхулла Муджахід, головний прес-секретар уряду талібів, у своїй заяві, опублікованій на сайті X, перерахував країни, які наразі надали допомогу постраждалим від землетрусу в Гераті.

За його словами, Іран направив 15 автомобілів із вантажем допомоги, а також групи підтримки і технічних фахівців, Туреччина направила медичні бригади з продовольством, непродовольчими товарами і медикаментами. Об'єднані Арабські Емірати і Туркменістан також надали допомогу продовольством, медикаментами та одягом.

Він додав, що технічна група з Казахстану у складі 49 осіб надає допомогу постраждалим від землетрусу.

У своєму повідомленні Муджахід зазначив, що Саудівська Аравія надала фінансову допомогу жителям Герата, а Китай через міністерство закордонних справ Афганістану передав грошову допомогу в розмірі 200 тис. дол.

Сусідній Пакистан входить до переліку країн, які запропонували допомогу, проте з понеділка доставку гуманітарної допомоги припинено.

У середу вранці обіцяні вантажі ще не були відправлені в Пакистан. Влада очікувала "дозволу" від талібів, повідомили два урядовці в Ісламабаді, які говорили на умовах анонімності, оскільки не мали права спілкуватися з пресою.