ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зеленський критикує роль Ірану в конфліктах в Україні та Ізраїлі

Велика Епоха
Зеленський критикує роль Ірану в конфліктах в Україні та Ізраїлі

Президент України Володимир Зеленський у понеділок пов'язав напад ХАМАС на Ізраїль з вторгненням Росії в Україну і розкритикував Іран у зв'язку з обома конфліктами.

У суботу Ізраїль був захоплений зненацька, коли палестинське ісламістське угруповання ХАМАС здійснило руйнівну атаку.

"Різниця лише в тому, що є терористична організація, яка напала на Ізраїль, а є терористична держава, яка напала на Україну. Наміри декларуються різні, але суть однакова", − сказав Зеленський під час виступу на Парламентській асамблеї НАТО в Копенгагені по відеозв'язку.

Іран заперечує, що постачав Росії безпілотники-камікадзе Shahed для використання в Україні, і заявив, що не причетний до атак на Ізраїль на вихідних. Україна заявила, що за останні шість місяців Росія використала близько 1000 безпілотників Shahed іранської розробки.

"Іран не може сказати, що він не має нічого спільного з тим, що відбувається в Україні, якщо він продає "Шахеди" (безпілотники) Росії. Іран не може сказати, що він не має нічого спільного з тим, що відбувається в Ізраїлі, якщо його офіційні особи заявляють про підтримку того, що відбувається в Ізраїлі", − сказав Зеленський.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що немає ніяких доказів того, що Іран стоїть за останніми атаками на Ізраїль, але він сказав, що між Тегераном і ХАМАС існують давні зв'язки.

Зеленський закликав Захід до єдності перед обличчям глобальних подій.

"Зараз не час йти з міжнародної арени у внутрішні суперечки. Не час ізолюватися. Не час мовчати або робити вигляд, що терор на одному континенті не впливає на глобальні справи", − сказав Зеленський.