ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США закликали голосувати проти Росії в Раді з прав людини ООН (ВІДЕО)

Велика Епоха
Посол України в ООН Сергій Кислиця (ліворуч) перекладає папери, слухаючи постійного представника Росії при ООН Василя Небензю, під час засідання Ради Безпеки ООН, 9 жовтня 2023 р. (AP Photo/Craig Ruttle)

Росія у вівторок не змогла повернути собі місце в головному правозахисному органі ООН (після відсторонення минулого року). За словами дипломатів, США та інші країни надіслали листи із закликом голосувати проти Росії.

РФ конкурувала з Албанією і Болгарією за два місця в женевській Раді з прав людини. Під час таємного голосування Болгарія отримала 160 голосів, Албанія — 123 голоси, а Росія — лише 83 голоси.

Хоча 83 — це менше половини з 193 країн-членів ООН, західні союзники України напевно стурбовані тим, що підтримка Москви виявилася настільки високою.

"Я думаю, що росіяни будуть задоволені тим, що їм вдалося переконати значну меншість членів ООН підтримати їх, (що) свідчить про те, що Москва не є повним ізгоєм у системі ООН", — заявив агентству "Ассошіейтед Прес" Річард Гоуен, директор Міжнародної кризової групи при ООН.

"При цьому США і союзники України все ж змогли забезпечити перемогу Албанії та Болгарії в конкурсі на два місця. Таким чином, друзі Києва, як і раніше, мають солідну більшість в асамблеї".

Організація Human Rights Watch заявила, що Куба не заслуговує на місце в раді через систематичні порушення прав, включно з переслідуваннями, довільними затриманнями і тортурами дисидентів. Проте Куба отримала найбільшу кількість голосів із чотирьох країн у своїй групі — 146.

Інші перегони, за якими пильно стежили, відбувалися в групі Азії, де чотири країни (Китай, Японія, Кувейт та Індонезія) претендували на чотири місця. За підсумками голосування Індонезія набрала 186 голосів, за нею йдуть Кувейт — 183 голоси і Японія — 175. Китай посів останнє місце, отримавши 154 голоси.

Минулого тижня Human Rights Watch заявила про те, що діяльність Китаю має позбавити його членства в Раді. Організація вказала на торішню доповідь офісу комісара ООН з прав людини, у якій ідеться про те, що дискримінаційне утримання в Китаї уйгурів та інших етнічних груп у західному регіоні Сіньцзян може являти собою злочини проти людяності.

Луї Шарбонно, директор Human Rights Watch в ООН, сказав: "Держави-члени ООН надіслали керівництву Росії потужний сигнал про те, що уряду, відповідальному за незліченні військові злочини і злочини проти людяності, не місце в Раді з прав людини".

"Але через відсутність конкуренції у двох регіональних списках, Китай і Бурунді увійдуть до Ради наступного року разом із Кубою. Їхні жахливі показники в галузі прав людини мали б дискваліфікувати їх", — сказав він, додавши, що останнє місце Китаю свідчить про те, що якби азійські перегони були конкурентними, він би програв.

"Головна фобія наших американських колег сьогодні — це обрання Росії до Ради з прав людини", — заявив Небензя на засіданні Ради Безпеки, скликаному Україною у зв'язку з тим, що минулого тижня внаслідок удару російської ракети в селі Гроза загинуло понад півсотні людей.