ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін звинуватив у конфлікті на Близькому Сході провальну політику США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Путін виступає на пресконференції за підсумками саміту Росія-Африка, 29 липня 2023 року. (Sergei Bobylyov/TASS)

Президент Росії Володимир Путін у вівторок заявив, що вибух насильства між Ізраїлем і палестинцями свідчить про провал американської політики на Близькому Сході і відсутність урахування потреб палестинців.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Кремль підтримує контакти з обома протиборчими сторонами і прагне зіграти свою роль у врегулюванні конфлікту. Пєсков попередив, що конфлікт може перекинутися на інші регіони.

Під час переговорів із прем'єр-міністром Іраку Мухаммедом Шіа аль-Судані Путін поклав провину за різку ескалацію на багаторічну політику США в регіоні.

"Я думаю, багато хто погодиться зі мною в тому, що це яскравий приклад провалу політики Сполучених Штатів на Близькому Сході", — сказав він.

Путін заявив, що Вашингтон прагне "монополізувати" зусилля зі встановлення миру, і звинуватив його в нездатності шукати прийнятні компроміси. За його словами, США ігнорують інтереси палестинців, зокрема їхню потребу у створенні власної незалежної палестинської держави.

Він не згадав про роль Росії в близькосхідному мирному процесі. Поряд зі США, ООН і Європейським союзом вона з 2002 р. входить до "квартету" держав, яким доручено надавати посередницькі послуги.

У заяві Кремля йдеться про те, що Путін і президент Туреччини Таїп Ердоган висловили жаль з приводу "катастрофічного зростання кількості жертв серед мирного населення".

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у бесіді зі своїм іранським колегою Хоссейном Амір-Абдоллахіаном закликав до якнайшвидшого припинення вогню.