ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чоловік знайшов камінь і за пів року зробив із нього дивовижну ванну в пустелі. ФОТОрепортаж

Велика Епоха
(Courtesy of Paul Silva)

Одного разу у Південній Каліфорнії чоловік проводив земляні роботи в пустелі та знайшов камінь надзвичайних розмірів і властивостей - він побачив всередині нього приз, який більшість людей не помітили б.

За допомогою екскаватора Джеймс Лостлен перевернув цей камінь неправильної форми, який важив майже стільки ж, скільки і його машина, і в його голові з’явилося бачення того, що могло б бути:

Поруч з його будинком у пустельній долині, звідки відкривається чудовий пейзаж засніжених гір, з цього величезного каменю можна було б зробити ідеальну ванну.

Лостлен, виробник інструментів і власник Airbnb, розповів про це The Epoch Times.

У дитинстві він спостерігав, як ріжуть каміння та виготовляють прикраси з дорогоцінних металів, і сьогодні каміння все ще є невід’ємною частиною життя пана Лостлена.

Наразі, а також протягом останніх 12 років, він живе на березі старого струмка за дві години на схід від Лос-Анджелеса, де скелі займають усе довкілля.

«Це не зовсім земля, на якій ми живемо, це скоріше купа каміння з піском між ними», — каже він. «Тому, коли ви виконуєте земляні роботи, це дуже, дуже виснажливе завдання».

Масивний камінь вагою майже 12 тисяч кілограмів, який 40-річний Джеймс Лостлен знайшов на своїй ділянці та перетворив на кам’яну ванну (Courtesy of James Lostlen and Paul Silva)

За його словами, після того, як він почав працювати з каменем, він «знайшов гармонію з природою». «Я змінив свою точку зору таким чином, що тепер я щиро вдячний усім каменям там, де раніше я обурювався ними».

Коли в серпні 2022 року під час земельних робіт на своїй ділянці він знайшов гранітний валун вагою 12 000 кілограмів із неправильною плоскою вершиною, його дух художника відкинув думки про те, що він заважає роботі будівельників.

Бачачи, як місцеві жителі роблять з гігантських каменів ванни, він захотів зробити собі таку ж. Проте він не зовсім уявляв собі, наскільки складне завдання чекає на нього попереду.

Масивний камінь мав 2,1 метра завдовжки, 1,8 метра завширшки та 1,5 метра заввишки, і його переміщення було першим з багатьох болісних завдань. «Котити речі набагато легше, ніж підіймати», — сказав він. «Так у вас буде більше сили».

Однак справжня складність полягала в тому, щоб перемістити великий об’єкт, не зламавши його.

Використовуючи листовий метал і ланцюги, він змайстрував санки для валуна, і зміг обережно перемістити камінь через повороти на своїй ділянці в напрямку до будинку.

40-річний Джеймс Лостлен працює над різьбленням величезної гранітної ванни (Courtesy of Paul Silva)

Екскаватор ледь не зірвав власні шини з коліс, тягнучи неймовірну вагу.

Він був настільки важким, що йому довелося зупинитися, і він розпочав багатомісячний проєкт з відколювання матеріалу, щоб зменшити навантаження.

На відміну від різьблення по дереву чи мармуру, різання граніту не легка справа. Серед найтвердіших каменів у світі граніт має 6 або 7 балів за шкалою Мооса (тоді як мармур має лише 3 бали).

Він старанно вирізав кам’яні квадрати, дюйм за дюймом, відбійним молотком або молотком і зубилом, і цей процес тривав приблизно 15 шарів, перш ніж дістався до підлоги.

Йому доводилося постійно вимірювати товщину стіни, інакше вона могла виявитися занадто тонкою. Пан Лостлен помітив тріщину на зовнішній стороні, яка, ймовірно, існувала століттями; він боявся, що один надто сильний удар молотком може розколоти всю ванну.

Всередині він почав обробляти сидіння та підлогу. Електричні та водяні інструменти не сумісні, тому пан Лостлен одягнув респіратор, коли в пустелі здійнялася хмара гранітного пилу.

«На щастя, ми живемо в дуже вітряному місці, тому пил швидко розвіюється», —  каже він.

Джеймс Лостлен шліфує внутрішню частину кам’яної ванни перед тим, як перевезти її на місце встановлення біля свого будинку в долині Моронго, Каліфорнія. (Courtesy of James Lostlen and Paul Silva)

Простий бортик на одному кінці слугував сидінням для трьох-чотирьох осіб. Якщо залишити протилежний край порожнім, з нього відкривався б величний краєвид на гори.

Зрештою, на перший план вийшла вищезгадана тріщина. Фахівці з каменярства дали пану Лостлену пораду, і він замастив тріщину епоксидною смолою, покривши її шаром гранітного пилу, щоб замаскувати дефект.

Тепер настав час перемістити ванну до місця призначення. Однак, переміщення величезної конструкції потребувало певної майстерності екскаватора.

«Після того, як я встановив його на місце, ми зробили остаточне вологе полірування», — сказав він. «Потім корончастим свердлом просвердлили нижню частину каменю, щоб вставити туди злив».

Був використаний простий злив для ванни. Ніяких хитрощів.

40-річний Джеймс Лостлен (James Lostlen) ніжиться у ванні з мінеральною водою у своїй кам’яній конструкції біля свого будинку в долині Моронго, Каліфорнія. (Courtesy of Paul Silva)

Пристрій також включав 45-метрову траншею, заповнену гравієм, яка дозволяє воді стікати й поливати кущі, що ростуть поруч.

Мідний водопровідний кран, виготовлений на замовлення, наповнював ванну свіжою мінеральною водою зі свердловини, і ним можна було керувати зсередини ванни.

Перше занурення пана Лостлена було «сюрреалістичним», сказав він, додавши, що «було відчуття заземлення». Граніт має «багате, земне походження».

На виготовлення ванни пішло сім тижнів за шість місяців, і вона була завершена в червні 2023 року. За його словами, це коштувало приблизно стільки ж, скільки невеликий басейн.

«Треба бути трохи божевільним, щоб взятися за такий проєкт», — каже він. «Я працював з багатьма видами каменю, але з таким масштабом — ні».

Камінь, який надихав його наполегливо працювати, попри довгий шлях складних завдань, тепер дарує піднесені враження від пустелі з незрівнянним пейзажем засніжених гірських вершин Сан-Хасінто. Своєю чергою, пан Лостлен відчував себе зобов’язаним віддати свою найкращу роботу«заради вшанування каменю».

Вид на кам’яну ванну Джеймса Лостлена з висоти пташиного польоту (Courtesy of Paul Silva)