ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ізраїль заявив, що Газу буде блоковано, поки ХАМАС не звільнить заручників (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ізраїльська мобільна артилерійська установка випускає снаряд у бік сектора Газа, Ізраїль, середа, 11 жовтня 2023 р. (AP Photo/Erik Marmor)

Ізраїльські військові заявили в четвер, що повна блокада території Гази збережеться доти, доки бойовики ХАМАС не звільнять заручників, захоплених під час вторгнення. Ізраїль припинив постачання предметів першої необхідності та електроенергії для 2,3 млн жителів Гази і перешкоджає доставці вантажів із Єгипту.

"Жоден вимикач електрики не буде увімкнено, жоден кран не буде увімкнено і жодна вантажівка з паливом не в'їде до Гази доти, доки ізраїльські заручники не будуть повернуті додому", — заявив міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац у соціальних мережах.

У четвер вдень у таборі біженців Джабалія внаслідок удару обвалився житловий будинок на сім'ї, які в ньому переховувалися, і загинули щонайменше 45 осіб, повідомило міністерство внутрішніх справ Гази. Згідно зі списком загиблих, щонайменше 23 людини були молодше 18 років, включно з місячною дитиною.

У будинку, що належав сім'ї аль-Шихаб, перебували родичі, які втекли від бомбардувань в інших районах. Сусіди повідомили, що постраждав і другий будинок, але кількість жертв не була одразу відомою.

"Ми не можемо втекти, тому що куди б ти не пішов, тебе бомблять", — сказав один із сусідів, Халіль Абу Яхія. "Щоб вижити тут, потрібно диво".

До вечора середи кількість людей, які залишили свої будинки, досягла 340 тис. осіб — приблизно 15% населення Гази. Більшість із них переповнили школи, що перебувають у віданні ООН, інші зупинилися у родичів або навіть незнайомих людей.

За словами 34-річного викладача університету Аль-Азхар Рамі Свайлема, у будинку якого знайшли притулок 32 родичі, сім'ї скоротили прийом їжі до одного разу на день. Вода перестала надходити в будинок два дні тому, і вони витрачають те, що залишилося в резервуарі на даху.

У середу на єдиній у Газі електростанції закінчилося паливо, і вона вимкнулася, внаслідок чого світло подають тільки від розрізнених приватних генераторів.

"Без електрики лікарні ризикують перетворитися на морги", — заявив Фабріціо Карбоні, регіональний директор Міжнародного комітету Червоного Хреста. За його словами, від електрики залежать інкубатори для новонароджених, апарати для діалізу нирок, рентгенівське обладнання та багато іншого.

У зв'язку з тим, що Ізраїль блокував територію, єдиним шляхом в'їзду і виїзду є контрольно-пропускний пункт у Рафасі, проте Міністерство закордонних справ Єгипту заявило в четвер, що авіаудари по Рафасі не дають змоги йому працювати. Єгипет намагається переконати Ізраїль і США пропустити через КПП допомогу і паливо.