ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Багато жителів Гази вважають за краще залишитися і "триматися за свою землю" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Місто Газа, 12 жовтня 2023 року. (The Canadian Press/AP/Hatem Moussa)

У п'ятницю ізраїльська піхота здійснила перші рейди в сектор Газа після того, як бойовики ХАМАС влаштували погром на півдні Ізраїлю. Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху заявив, що кампанія відплати тільки почалася.

У п'ятницю Ізраїль дав більш ніж мільйону жителів північної частини Гази 24 години на те, щоб втекти на південь. ХАМАС присягнувся битися до останньої краплі крові і закликав жителів не йти.

"Ми завдаємо безпрецедентних ударів по наших ворогах", — сказав Нетаньяху в короткій заяві, яку транслювали по телебаченню. "Я підкреслюю, що це тільки початок".

Тисячі жителів Гази вийшли на дороги, що ведуть із північної частини сектору Гази, проте багато хто заявив, що не збирається виїжджати, пишет Reuters.

"Смерть краща, ніж від'їзд", — сказав 20-річний Мохаммад, стоячи біля будівлі, перетвореної на руїни внаслідок ізраїльського авіаудару, завданого раніше недалеко від центру Гази.

У мечетях лунають заклики: "Тримайтеся за свої будинки. Тримайтеся за свою землю".

"Ми говоримо жителям північної частини Гази і міста Газа: залишайтеся у своїх будинках і на своїх місцях", — заявив на прес-конференції представник міністерства внутрішніх справ ХАМАС Еяд аль-Бозом.

Влада Гази заявила, що 70 людей загинули і 200 дістали поранення, коли Ізраїль завдав удару по легкових автомобілях і вантажівках, що перевозили людей, які втекли з півночі сектора на південь. Агентство Reuters не змогло провести незалежну перевірку цих повідомлень.

ООН та інші організації попередили про катастрофу, якщо така кількість людей буде змушена тікати, і заявили, що блокада анклаву має бути знята, щоб впустити допомогу.

Ситуація в Газі досягла "нового небезпечного мінімуму", заявив у п'ятницю Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. "Нам необхідний негайний гуманітарний доступ по всій території Гази, щоб ми могли доставити паливо, продовольство і воду всім, хто цього потребує. Навіть у війні є правила".

"Петля навколо цивільного населення Гази затягується все тугіше. Як 1,1 млн. осіб можуть перетнути густонаселену зону бойових дій менш ніж за 24 години?" — написав у соціальних мережах глава гуманітарної організації ООН Мартін Гріффітс.

Представник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі заявив, що така масштабна евакуація є "складним завданням", але що Вашингтон не буде переглядати рішення Ізраїлю про те, що цивільне населення має покинути країну.

"Ми розуміємо, що вони намагаються ... ізолювати цивільне населення від ХАМАСу, який є їхньою справжньою метою", — сказав він в ефірі телеканалу MSNBC.

У п'ятницю був убитий відеооператор Reuters Іссам Абдалла під час роботи на півдні Лівану.

"Ми завжди намагаємося пом'якшити ситуацію й уникнути жертв серед цивільного населення. Очевидно, що ми ніколи не хотіли б вдарити, вбити або застрелити журналіста, який виконує свою роботу", — сказав постійний представник Ізраїлю при ООН Гілад Ердан.

Відео по темі: