ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ХАМАС закликав жителів залишатися у своїх будинках попри загрозу наступу (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ізраїльські танки і військові машини займають позицію біля кордону Ізраїлю із сектором Газа на півдні Ізраїлю, 13 жовтня 2023 року. (Youtube/скриншот)

У п'ятницю мечеті передавали повідомлення, що закликають жителів сектора Гази залишатися на місці, всупереч заклику Ізраїлю переміститися на південь протягом 24 годин напередодні очікуваного наземного наступу.

Лідери правлячого в анклаві угруповання ХАМАС також закликали палестинців ігнорувати цей заклик, і до полудня п'ятниці не було жодних ознак масової втечі з півночі анклаву.

Аналітик із Гази Талал Окал назвав ізраїльський наказ про переселення "спробою ввергнути палестинський народ Гази в Накбу".

"Як і 1948 року, коли вони витіснили людей з історичної Палестини, скинувши їм на голови бочки з вибухівкою, сьогодні Ізраїль повторює це на очах у всього світу і під прицілом телекамер", — сказав Окал агентству Reuters.

Ізраїльські військові закликали мирних жителів міста Газа "евакуюватися на південь заради вашої власної безпеки і безпеки ваших сімей та дистанціюватися від терористів ХАМАС, які використовують вас як живий щит".

У Газі мечеті передають заклик: "Тримайтеся за свої будинки. Тримайтеся за свої будинки, тримайтеся за свою землю".

Президент Палестини Махмуд Аббас заявив в Аммані держсекретареві США Ентоні Блінкену, що він "відкидає насильницьке переміщення" палестинців у секторі Газа, повідомляє офіційне палестинське інформаційне агентство WAFA.

За його словами, така подія стала б "другою Накбою".

Ейяд аль-Бозом, прес-секретар міністерства внутрішніх справ ХАМАС, закликав арабів в усьому світі, і особливо в країнах, що мають кордони з Ізраїлем, підтримати жителів Гази.

"Ми говоримо жителям північної частини Гази і міста Газа: залишайтеся у своїх будинках і на своїх місцях. Влаштовуючи криваві розправи над мирним населенням, окупанти хочуть знову витіснити нас із нашої землі", — сказав він на прес-конференції.