ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Москва сподівається, що напад ХАМАСу відверне увагу США від війни в Україні

Велика Епоха
Путін. (Sergey Guneev, Sputnik, Kremlin)

Володимир Путін заявив, що причина війни в Ізраїлі криється в нездатності створити суверенну палестинську державу відповідно до резолюцій ООН, що він назвав "кричущою несправедливістю". Він зазначив, що поселенська політика Ізраїлю погіршує ситуацію, про це повідомляє AP News.

Він закликав ізраїльський уряд і ХАМАС не нападати на мирних жителів і підкреслив, що необхідно докласти всіх зусиль для якнайшвидшого припинення війни.

Заяви Путіна і його заступників відображають прагнення Москви зберегти хороші відносини як з Ізраїлем, так і з палестинцями. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков підкреслив, що Москва повинна дотримуватися "збалансованого підходу" і розмовляти з обома сторонами.

Виступаючи в ролі потенційного миротворця, Москва також сподівається, що бойові дії відволічуть Вашингтон і його союзників від війни в Україні та зрештою підірвуть підтримку Києва з боку Заходу.

Протягом усієї "холодної війни" Москва рішуче підтримувала палестинців та інших союзників в арабському світі проти Ізраїлю, надаючи їм військову і політичну підтримку.

Прийшовши до влади, Путін спробував відродити старі близькосхідні альянси, зберігши при цьому теплі зв'язки з Ізраїлем. У 2015 році Москва направила свої військові літаки і війська в Сирію, де спільно з Іраном підтримала режим президента Башара Асада в умовах громадянської війни. Російське втручання дозволило Асаду відновити контроль над більшою частиною країни і сприяло розширенню впливу Москви на Близькому Сході.

РФ ТА ІЗРАЇЛЬ

Після розпаду СРСР Росія та Ізраїль постійно розширювали торговельні та інші контакти і зміцнювали свої зв'язки в галузі безпеки.

Понад 1 млн осіб з Росії та інших країн колишнього Радянського Союзу переїхали до Ізраїлю, і цю подію російські та ізраїльські офіційні особи називають одним з основних чинників зміцнення зв'язків.

Відносини Москви та Ізраїлю залишалися міцними на тлі операцій Росії в Сирії, навіть коли ізраїльські військові часто завдавали ударів по іранських силах, які об'єдналися з російськими військами в цій країні.

У роки "холодної війни" Москва була головним прихильником палестинців, надаючи їм політичну, економічну та військову підтримку. Радянський Союз виділяв щедрі субсидії, допомагав навчати палестинські війська і постачав їм зброю.

Москва неодноразово приймала у себе палестинського лідера Махмуда Аббаса, а також налагоджувала контакти з ХАМАС. Кілька лідерів ХАМАС відвідали Москву, зокрема Ісмаїл Ханія, який провів переговори з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у вересні 2022 року.

РФ ТА ІРАН

Після розпаду Радянського Союзу Росія та Іран встановили тісні зв'язки. Москва побудувала першу в Ірані атомну електростанцію і поглиблювала зв'язки з Тегераном в умовах загострення напруженості у відносинах із Заходом.

Відносини з Іраном стали ще тіснішими під час сирійської війни, коли вони об'єдналися для підтримки уряду Асада.

Іран надав Росії сотні безпілотних літальних апаратів "Шахед", які російські військові використовували проти енергетичних об'єктів та інших ключових об'єктів інфраструктури України. Натомість Москва, як очікується, запропонує Ірану новітні винищувачі та інші сучасні озброєння.