ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Експерт розповів як з'явився ХАМАС та хто його підтримує (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Багато країн та регіонів світу визнали ХАМАС терористичною організацією. Серед них США, ЄС, Велика Британія, Австралія та Канада.

Угруповання створив Ахмед Ясін і шість інших мусульман у 1987 році. Це відгалуження «Братів-мусульман» – екстремістської організації, яка вороже ставиться до Ізраїлю та Заходу.

ХАМАС розшифровується як «Ісламський рух опору». За даними Національного контртерористичного центру, в угрупованні налічується від 20 до 25 тисяч членів, які носять зелену пов'язку на голові.

У складі ХАМАСу є як військовий, так і політичний підрозділ. Статут угруповання закликає стерти з лиця землі єврейську державу.

ХАМАС прийшов до влади у Газі в 2006 році після перемоги на виборах, результати яких заперечували через підозри у фальсифікаціях.

Терористичне угруповання відоме тим, що запускає ракети з Гази по Ізраїлю з цивільних об'єктів, зокрема з лікарень та шкіл. Також воно використовує мирних жителів як «живий щит».

Відомо, що ХАМАС отримує фінансову та іншу підтримку від Ірану – держави-спонсора тероризму.

Газета Wall Street Journal 8 жовтня повідомила, що Іран допоміг ХАМАСу спланувати теракти й дав «зелене світло» на їхнє втілення в життя.

Згідно з доповіддю Фонду захисту демократії, Іран створив на кордоні з Ізраїлем мережу, яка включає щонайменше 19 збройних угруповань.

Найбільші з них — ХАМАС та «Ісламський джихад» у Секторі Гази, та «Хезболла» – у Лівані. Усі вони отримують фінансування, навчання та зброю від іранського «Корпусу вартових ісламської революції».

Катар також звинувачують у тому, що він – один із основних прихильників ХАМАСу. Саме там сьогодні живе лідер ХАМАСу Ісмаїл Ганія. Катар ці звинувачення відкидає.

Підписуйтесь на наш канал на Youtube