ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після вибуху в лікарні Гази загинули сотні людей (ВІДЕО)

Велика Епоха
Люди збираються навколо тіл палестинців, загиблих під час вибуху в арабській лікарні Ахлі в центральній частині Гази, після того, як їх перевезли до лікарні Аш-Шифа, 17 жовтня 2023 року. (Dawood Nemer/AFP через Getty Images)

Вибух прогримів у вівторок у лікарні Аль-Ахлі міста Газа, унаслідок чого загинули сотні людей, повідомило міністерство охорони здоров'я, кероване ХАМАС. ХАМАС поклав провину на ізраїльський авіаудар, а ізраїльські військові — на ракету, випущену помилково іншими палестинськими бойовиками.

За даними міністерства, загинуло щонайменше 500 осіб.

На відеозаписі, який, як підтвердило агентство Ассошіейтед Прес, було зроблено з лікарні Аль-Ахлі, видно, що будівля охоплена вогнем, а територія лікарні всіяна розірваними тілами, зокрема маленьких дітей. На траві навколо них розкидані ковдри, шкільні рюкзаки та інші речі.

ХАМАС назвав вибух у лікарні "жахливою різаниною", заявивши, що він був викликаний ізраїльським ударом.

Ізраїльські військові поклали відповідальність за вибух на "Ісламський джихад", дрібніше і радикальніше палестинське угруповання, яке часто співпрацює з ХАМАС. Військові заявили, що бойовики "Ісламського джихаду" випустили шквал ракет по лікарні і що "розвіддані з численних джерел" вказують на те, що відповідальність лежить на цьому угрупованні.

На брифінгу з журналістами головний армійський представник контр-адмірал Даніель Гагарі заявив, що, за його даними, у момент вибуху в цьому районі не було ні повітряних, ні наземних, ні морських атак. За його словами, у той самий момент радар зафіксував ракетний обстріл, а перехоплені переговори між бойовиками показали, що ракети випустило угруповання "Ісламський джихад".

Хагарі також представив аерофотозйомку, зроблену військовим безпілотником, на якій було зафіксовано вибух, що не відповідає, на його думку, ізраїльській зброї. За його словами, вибух стався на парковці будівлі.

Ісламський джихад відкинув ці заяви, звинувативши Ізраїль у тому, що він "усіма силами намагається уникнути відповідальності за вчинену ним жорстоку розправу".

Як доказ того, що лікарня є ізраїльською ціллю, угруповання вказало на наказ Ізраїлю про евакуацію "Аль-Ахлі" і попередні бомбардування лікарняного комплексу. Група також заявила, що масштаби вибуху, кут падіння бомби і ступінь руйнувань вказують на Ізраїль.

За словами директора лікарні Мухаммеда Абу Сельмії, машини швидкої допомоги та приватні автомобілі доставили близько 350 постраждалих від вибуху в Аль-Ахлі в головну лікарню міста Газа Аль-Шифа, яка вже була переповнена пораненими після інших ударів.

Він попередив, що паливо для генераторів лікарні закінчиться протягом кількох годин.