ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Катар репатріював чотирьох дітей, захоплених росіянами в Україні (ВІДЕО)

Велика Епоха
Інеса зустрічає свого сина Віталія після прибуття до Києва 22 березня 2023 р. з територій, що контролюються Росією. (SERGEI CHUZAVKOV/AFP via Getty Images)

У понеділок Катар заявив, що возз'єднав із сім'ями в Україні чотирьох українських дітей, які перебували на російській території після того, як були захоплені в результаті вторгнення в лютому 2022 року.

"Катар оголошує про успішне завершення операції з возз'єднання кількох українських дітей з їхніми сім'ями", — ідеться в заяві Міністерства закордонних справ Катару в Досі. Воно висловило сподівання, що ця операція стане "початком" процесу репатріації нових дітей в Україну.

Міністерство пояснило, що минулого тижня воно зібрало дітей та їхні сім'ї в посольстві Катару в Москві, а потім "перевезло їх у кінцевий пункт призначення" в Україні. Катарське дипломатичне джерело, близьке до цього питання, повідомило, що в понеділок чотири дитини змогли дістатися до України. Він назвав цю операцію "проривом" і "жестом доброї волі" з боку Росії.

Зі свого боку, Міністерство закордонних справ Катару заявило, що "успіх операції свідчить про довіру, якою користується Катар у різних сторін, і про його постійне прагнення сприяти миру і стабільності в регіоні та в усьому світі".

На пресконференції в Москві в понеділок російський уповноважений у справах дітей Марія Львова-Бєлова не підтвердила факт укладення угоди, але високо оцінила роль Катару як "посередника", особливо щодо "процесу возз'єднання дітей".

"Вони намагаються розібратися в ситуації", — сказала вона. "Ми сподіваємося, що співпраця триватиме".

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна і Львової-Бєлової за звинуваченням у "незаконній депортації" тисяч українських дітей з лютого 2022 року.

За словами дружини президента України Олени Зеленської, понад 19 тис. українських дітей було передано або насильно вивезено в Росію або в окуповані регіони. Тільки 386 дітей було повернуто в Україну, заявила вона у вересні.

У понеділок Львова-Бєлова повідомила, що до Москви надійшло 17 запитів від українських сімей, які бажають повернути своїх дітей, і що відповідні російські органи "працюють над цим".