ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден заявив, що ХАМАС має бути знищений, проте виступив проти окупації Гази Ізраїлем (ВІДЕО)

Велика Епоха
Палестинці евакуюються з одного з районів міста Газа 11 жовтня 2023 року. (Mohammed Abed/AFP через Getty Images)

Президент США Джо Байден заявив у неділю, що, на його думку, бойове угруповання ХАМАС має бути знищене, але водночас має існувати шлях до створення палестинської держави. Байден не вважає, що при цьому потрібно буде задіяти американські війська, оскільки Ізраїль має одні з "найкращих бойових сил".

Відповідаючи на запитання, чи вважає він, що ХАМАС має бути повністю ліквідований, Байден сказав: "Так, вважаю. Але повинна існувати палестинська адміністрація. Має бути шлях до палестинської держави", — сказав він в інтерв'ю програмі "60 хвилин" телеканала CBS в неділю.

Президент США заявив, що окупація Ізраїлем сектору Гази була б помилкою, але "знищення" "Хезболли" і ХАМАСу — "необхідна вимога".

Він сказав: "Було б помилкою, якби ... Ізраїль окупував ... Газу знову".

Ізраїль захопив і окупував Західний берег річки Йордан, сектор Газа і Східний Єрусалим під час Близькосхідної війни 1967 року. У 2005 р. він вивів своїх поселенців і війська з Гази, а в 2007 р. сектор захопив ХАМАС.

"Існує ризик ескалації цього конфлікту, відкриття другого фронту на півночі і, звичайно, участі Ірану", — заявив раніше в інтерв'ю телеканалу CBS радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван.

Байден сказав, що його послання Ірану полягає в тому, щоб не допустити ескалації конфлікту.

За словами кількох американських чиновників, США закликають Ізраїль утриматися від наземного наступу, щоб дати можливість надати гуманітарну допомогу жителям сектору Газа, які опинилися в пастці в цьому районі.

Байден у своєму повідомленні, опублікованому на сайті X, сказав: "Ми не повинні випускати з уваги той факт, що переважна більшість палестинців не мають жодного стосунку до жахливих атак ХАМАС і страждають унаслідок цих атак".

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у неділю, що контрольований Єгиптом прикордонний перехід до Гази буде знову відкрито, і США працюють із Єгиптом, Ізраїлем та ООН над тим, щоб провести через нього допомогу.

Сотні тонн гуманітарної допомоги з кількох країн уже кілька днів затримуються на Синайському півострові Єгипту, очікуючи на угоду щодо її безпечного доправлення до Гази та евакуації деяких власників іноземних паспортів через КПП Рафах.

Джейк Салліван сказав, що хотів би переконатися в тому, що цивільне населення, яке залишилося в Газі, має доступ до їжі, води і безпечного житла. В інтерв'ю CNN він повідомив, що ізраїльська влада нещодавно "знову ввімкнула водопровід на півдні Гази".