ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайський виробник електромобілів WM Motor подав заяву про банкрутство

Велика Епоха
Нові електромобілі припарковані на стоянці під віадуком у Вухані, провінція Хубей, 22 травня 2017 р. (STR/AFP via Getty Images)

Китайська компанія WM Motor подала заяву про банкрутство, що свідчить про труднощі на висококонкурентному ринку електромобілів, на якому вона колись була зіркою, що сходить.

Суд Шанхая розгляне справу WM, йдеться в повідомленні, опублікованому в понеділок на національній платформі розкриття інформації про банкрутство підприємств, повідомляє Reuters.

Компанія пояснює свої виробничі проблеми впливом пандемії COVID-19, млявістю ринку капіталу і зростанням витрат на сировину. Проте компанія пообіцяла повернутися до роботи, щойно завершить розробку плану реструктуризації у співпраці з глобальними інвесторами.

З 2019 по 2021 роки щорічні збитки компанії від господарської діяльності подвоїлися й становили 1,13 млрд дол. За даними китайського новинного порталу Sohu, загальна кількість проданих автомобілів у 2022 році скоротилася приблизно на третину порівняно з попереднім роком.

У жовтні минулого року компанія скоротила половину зарплат своїх співробітників і закрила більшість своїх шоурумів по всьому Китаю через фінансові труднощі, повідомило китайське державне ЗМІ Jiemian із посиланням на анонімні джерела.

Минулого місяця Apollo Future Mobility Group скасувала угоду з купівлі компанії за 2,02 млрд дол., посилаючись, зокрема, на невизначеність фінансового ринку.

WM Motor була заснована 2015 року Фріменом Шеном, який обіймає ключові пости в Geely Group і Volvo China. Свого часу компанію вважали перспективним гравцем на китайському ринку EV, поряд з іншими китайськими EV-стартапами, такими як Nio, Li Auto і Xpeng Motors.

Переповнений ринок

Китайський ринок електромобілів переповнений: близько 200 автовиробників ведуть запеклу конкурентну боротьбу. Китайські технологічні гіганти, такі як Huawei і Xiaomi, інвестували в цю галузь. Девелопер нерухомості Evegrande також має підрозділ з виробництва електромобілів.

Nikeik Asia посилається на дослідження американської консалтингової компанії AlixPartners, яка припускає, що до 2030 року менше ніж 20% зі 160 китайських брендів, що випускають електромобілі, досягнуть фінансової життєздатності.

Як повідомляє South China Morning Post з посиланням на розрахунки China Business News, жорстка конкуренція з боку великих EV-брендів призвела до закриття або фінансового краху щонайменше 15 відомих китайських EV-стартапів, зокрема WM Motor, здатних виробляти загалом 10 млн автомобілів.

Хе Сяопен, генеральний директор компанії Xpeng, у квітні заявив, що до 2027 р. на ринку залишиться тільки вісім виробників електромобілів, оскільки дрібні бренди не зможуть конкурувати з великими в галузі, що швидко розвивається, повідомляє Post.

Через жорстку конкуренцію і припинення державного субсидування в різних регіонах Китаю відбувається відмова від застарілих електромобілів, повідомляє Bloomberg.

На Китай припадає значна частка світового ринку електромобілів: дві третини від загального числа проданих минулого року 5,4 млн машин. Крім того, він займає домінівне становище на світовому ринку автомобільних акумуляторів, займаючи близько 76% його частки, повідомляє Politico.

Однак на низці ключових ринків за межами Китаю китайські виробники електромобілів стикаються з перешкодами з боку місцевої влади.

У США китайські виробники електромобілів постають перед труднощами в конкуренції з місцевими брендами, насамперед через істотний тариф у 27,5%, введений адміністрацією Трампа для захисту американських автовиробників. В Австралії уряд вжив заходів щодо обмеження китайських інвестицій, запобігши придбанню місцевого виробника літію і не дозволивши китайському інвестору збільшити свою частку в рідкісноземельному руднику. Крім того, уряд Індії перешкодив інвестиційним планам таких відомих китайських виробників електромобілів, як BYD і Great Wall Motor.

Проте в Європі китайські електромобілі користуються пільговим тарифом у 10% і сприятливою "зеленою" політикою, що створює можливості для їхньої експансії на території Європейського Союзу. У зв'язку з цим європейським автовиробникам складно конкурувати в секторі EV на своєму ринку з китайськими конкурентами.

4 жовтня Європейська комісія офіційно почала перевірку китайських електромобілів на предмет субсидування. Минулого місяця голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила: "Сьогодні світові ринки наповнені дешевшими китайськими електромобілями. А їхня ціна штучно підтримується на низькому рівні за рахунок величезних державних субсидій".

За матеріалами The Epoch Times USA