ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Майдан 2014: суд виніс вирок ексберкутівцям (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Колишнього заступника командира київського полку "Беркут" Олега Янішевського визнали винним і засудили до довічного ув’язнення, беркутівців Павла Аброськіна та Сергія Зінченка засудили до 15 років. Їх також позбавлять звання та права обіймати посади, пов’язані з провадженням правоохоронної діяльності.

Всі троє колишніх співробітників були засуджені Святошинським районним судом Києва заочно, оскільки вони були передані Росії в 2019 році в рамках обміну полоненими.

На суді були присутні ще двоє колишніх міліціонерів. Одного з них було засуджено до відбування покарання, а іншого — виправдано, повідомили в суді.

Справа стосувалася вбивства 48 протестувальників 20 лютого, в останній і найкривавіший день зіткнень з силовиками під час протестів у центрі Києва, в результаті яких було повалено президента Віктора Януковича, що стали відомими як Революція на Майдані.

Янукович втік до Росії. У 2019 році суд заочно визнав його винним у державній зраді та пособництві російському вторгненню до Криму та східної України у 2014 році. Він заперечує свою провину.