ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Стенфордський університет виплатить $1,9 млн Мін'юсту США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Велосипедисти проїжджають повз вежу Гувера в кампусі Стенфордського університету в Стенфорді, штат Каліфорнія, 12 березня 2019 року. (Justin Sullivan/Getty Images)

Стенфордський університет погодився виплатити уряду 1,9 мільйона доларів для врегулювання звинувачень у тому, що він навмисно не розкривав інформацію про підтримку викладачів, яка надходить з іноземних джерел.

У документі про врегулювання йдеться, що в період з 2015 по 2020 рік Стенфорд подавав заявки на отримання грантів від низки урядових агентств: армії, військово-морського флоту, НАСА та Національного наукового фонду. Однак університет не згадав про ключовий момент: той самий професор, який подав заявку на федеральне фінансування, також отримував гроші від двох китайських установ: Фуданського університету та Національного фонду природничих наук Китаю.

Згідно з американським законодавством, університети зобов'язані розкривати інформацію про іноземне фінансування. Це робиться для того, щоб американські гроші не йшли на проведення конфіденційних досліджень у третіх державах.

Фуданський університет – один із провідних у Китаї. У 2019 році він вніс зміни до свого статуту, зобов'язавшись слідувати керівництву компартії Китаю.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube