ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Переселенцями в межах Ізраїлю стали близько 500 тис. осіб

Велика Епоха
Ізраїльтяни евакуюються з південного міста Сдерот у безпечніші райони 15 жовтня 2023 року. (Фото JACK GUEZ/AFP via Getty Images)

Близько 500 тис. ізраїльтян стали вимушеними переселенцями після атак ХАМАС 7 жовтня, повідомив у вівторок на пресбрифінгу представник ізраїльської армії, пише 24news.

"Близько півмільйона ізраїльтян переміщено" в межах кордонів Ізраїлю. "Ми евакуювали весь південь Ізраїлю, всі населені пункти поблизу сектору Газа, дотримуючись вказівок уряду (...) Те ж саме ми зробили на півночі, де було евакуйовано 20 населених пунктів поблизу кордону", — сказав він.

Північний регіон перестав бути безпечним для кібуца Барам, розташованого за два кроки від кордону з Ліваном. Село було евакуйовано на другий день конфлікту. Усі, від новонароджених дітей до 90-річних людей похилого віку, були змушені виїхати. Це друга евакуація села з моменту його заснування в 1949 році.

Ізраїль посилив свою військову присутність у цьому районі після сутичок і ракетних обстрілів, хоча увага Тель-Авіва, як і раніше, зосереджена головним чином на Газі. Танки, бронетранспортери із солдатами і резервні машини перетинають пагорби поблизу "блакитної лінії".

У понеділок армія оголосила про план евакуації у фінансоване державою житло людей, які проживають на відстані до двох кілометрів від кордону.

Давні жителі кібуца Барам кажуть, що напруженість повертається циклічно і що раніше вони бачили прапори "Хезболли", що майорять на кордоні.

Ізраїль "не зацікавлений у веденні війни на півночі країни, ми не хочемо загострювати ситуацію", — заявив у неділю міністр оборони Йоав Галлант. Якщо "Хезболла" вибере шлях війни, вона заплатить важку ціну, попередив він. В іншому разі "ми будемо поважати ситуацію і збережемо все як є".