ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС планує реформувати міграційну політику після нападів ісламістів

Велика Епоха
Пропалестинські протестувальники тримали в руках великі банери, зокрема, один із них із написом "Розгромимо ізраїльський апартеїд, звільнимо Палестину", а інший - "Опір виправданий, коли люди окуповані". Протестувальники пройшли маршем по Бей-стріт в центрі Торонто 9 жовтня 2023 року. (Andrew Chen/The Epoch Times)

Міністри країн Європейського союзу заявили в четвер, що держави-члени мають краще перевіряти мігрантів і прохачів притулку і швидше висилати тих, хто, на їхню думку, становить загрозу безпеці, пише Reuters.

Міністри внутрішніх справ і юстиції зустрілися в Люксембурзі, щоб обговорити заходи, яких необхідно вжити після терактів у Брюсселі та Франції.

"Ми повинні переконатися в тому, що Європейський Союз захищений від терористичних загроз", — заявила комісар ЄС з питань міграції Ілва Йоганссон. "Люди, які становлять загрозу безпеці Європейського Союзу, повинні швидше повертатися в країну походження".

"Ми також маємо бути впевненими, що у нас немає ні агресивного антисемітизму, ні агресивної ісламофобії... щоб усі наші громадяни могли почуватися в безпеці в Європейському Союзі".

45-річний туніський стрілець, який убив у понеділок у бельгійській столиці двох шведських футбольних уболівальників, перебував у країні нелегально, оскільки його прохання про надання притулку було відхилено. Він потрапив до ЄС через італійський острів Лампедуза 2011 року і також проживав у Швеції. Пізніше його застрелила бельгійська поліція.

Напад у Брюсселі підкреслив недоліки системи міграції та надання притулку в ЄС, включно з прогалинами в системі безпеки та неефективністю повернення біженців. Лише близько п'ятої частини людей, чиї справи про надання притулку в Європі не були розглянуті, дійсно висилаються.

За словами влади Франції, 20-річний інгуш-ісламіст російського походження, який смертельно поранив ножем вчителя минулої п'ятниці, ще до нападу був відомий як можливе джерело загрози безпеці, але за чинним законодавством не міг бути висланий з країни.

Реорганізація міграційної політики та політики надання притулку, як очікується, буде завершена цього року.