ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай зобов'яже блогерів розкривати реальні імена

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Китайські інтернет-користувачі змушені виходити з тіні та розкривати свої імена й особи в соцмережах. Особиста безпека та комфорт – тепер під загрозою. Багато блогерів уже прощаються зі своїми обліковими записами, оскільки Пекін ввів нові правила роботи в Інтернеті.

З цього місяця популярні в Китаї блогери мають публічно розкрити свої справжні імена.

Про це заявив генеральний директор китайського гіганта соцмереж Weibo.

Пекін і раніше вимагав від інтернет-користувачів реєстрації із зазначенням особистих даних, але тепер вони мають показати свої справжні імена всім іншим.

Яка мета?

Експерт з питань Китаю Тан Цзінюань сказав: "Раніше багато людей, особливо впливових, активно викривали та обговорювали різні соціальні проблеми в Інтернеті, розкривали неправомірні дії влади. Тепер, після запровадження нового правила, мало хто це робитиме. Адже вони самі зроблять себе потенційними об'єктами для переслідувань. Усі знатимуть їхні справжні імена, де вони мешкають і хто вони такі".

Для переходу влада дала два місяці. Правило пошириться на впливових людей, які мають більш як півмільйона підписників.

Експерти зазначають, що багато блогерів ведуть пропекінські акаунти. Для них це бізнес, який допомагає заробити, а також сприяє пропаганді китайського режиму. Але після того, як їхні імена стануть надбанням громадськості, це буде непростим завданням.

Новина викликала гарячі дебати серед користувачів Інтернету.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube