ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Колорадо розслідують справу про останки в похоронному бюро, яке видавало фальшивий прах (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Похоронне бюро в Колорадо, де цього місяця було виявлено 189 тіл, схоже, фабрикувало записи про кремацію і видавало сім'ям підроблений прах. Про це повідомило The Associated Press на підставі інформації, отриманої від клієнтів і крематоріїв.

Сім'ї, які мали справу з похоронним бюро Return to Nature, побоюються, що їхніх близьких узагалі не було кремовано, і вони можуть бути серед невпізнаних трупів, виявлених після повідомлень про "огидний запах".

"Останнім бажанням моєї мами було, щоб її останки були розвіяні в тому місці, яке вона любила, а не гнили в будівлі", — каже Таня Вілсон, яка вважає, що прах, розвіяний нею на Гаваях у серпні, був підробленим. "Весь наш спокій, який ми відчували, думаючи, що виконуємо її бажання, був просто повністю відібраний у нас".

Компанія Return to Nature видала сім'ї Вілсон і деяким іншим свідоцтва про смерть, у яких було зазначено, що останки їхніх близьких було оброблено в одному з двох крематоріїв. Однак у цих компаніях AP повідомили, що вони не проводили кремацію для Return to Nature в дати, зазначені в сертифікатах.

За словами коронера округу Фремонт Ренді Келлера, багато останків уже ідентифіковано, і найближчим часом почнеться оповіщення родичів. Однак процес ідентифікації може зайняти кілька місяців.

AP проаналізувало чотири свідоцтва про смерть, надані сім'ями. У всіх них вказано крематорій, що належить компанії Wilbert Funeral Services, однак ці смерті настали щонайменше через п'ять місяців після того, як у листопаді минулого року ця компанія припинила займатися кремацією для Return to Nature.

Другий крематорій, Roselawn у Пуебло (штат Колорадо), минулого тижня отримав повідомлення від сім'ї, у якої було свідоцтво про смерть 2021 року від Return to Nature. За словами менеджера компанії Руді Красовца, Roselawn не проводила цю кремацію.

Жодна з опитаних AP сімей не отримала ідентифікаційної бирки або сертифіката, які зазвичай видають для того, щоб переконатися в автентичності кремації. Члени всіх чотирьох сімей описали схожу консистенцію праху, який здавався сухим бетоном. Двоє змішали трохи праху з водою і сказали, що він затвердів.

Сухий бетон уже використовували похоронні бюро для імітації людського праху, зокрема і в іншому похоронному бюро в Колорадо, де операторів звинуватили в продажі частин тіла, і вони отримали тривалі терміни ув'язнення.

Арештів у справі Return to Nature поки що не проводили. Представники правоохоронних органів заявили, що власники бюро співпрацюють зі слідством. За словами експерта з кримінального права Яна Фаррелла, влада може почекати з пред'явленням звинувачень, поки не з'ясує, чи є ще тіла.