ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Мусульмани протестують по всьому світу, вимагаючи припинення ізраїльської кампанії в Газі (ВІДЕО)

Велика Епоха
Єменці збираються під час пропалестинського протесту, щоб висловити солідарність з палестинцями в Газі, в Сані, Ємен, 20 жовтня 2023 року. (Houthi Media Center)

У п'ятницю протестувальники від Джакарти до Тунісу вимагали від Ізраїлю припинити бомбардування Гази після майже двох тижнів інтенсивних повітряних і артилерійських ударів, в результаті яких, за даними тамтешньої влади, загинуло 4100 осіб.

Ізраїль готується до наземної війни в крихітному багатолюдному палестинському анклаві, спрямованої на викорінення Хамасу, войовничого ісламістського угрупування, яке 7 жовтня ввірвалося в ізраїльські міста, вбивши 1400 осіб і захопивши заручників.

У той час як деякі західні уряди висловили підтримку військовій кампанії Ізраїлю, багато мусульманських держав закликали до негайного припинення вогню, причому багато їхніх жителів розгнівані умовами в Газі і висловлюють солідарність з палестинцями.

Протести раптово спалахнули по всьому регіону пізно ввечері у вівторок після того, як влада Гази заявила, що сотні людей загинули в результаті вибуху в лікарні. ХАМАС заявив, що це сталося внаслідок ізраїльського авіаудару. Ізраїль звинуватив у цьому невдалий запуск ракети палестинською групою.

У Йорданії, яка уклала мир з Ізраїлем у 1994 році, але значна частина населення якої має палестинську спадщину, понад 6000 протестувальників пройшли маршем у центрі столиці, а тисячі інших мітингували біля ізраїльського посольства.

Протестувальники висловлювали підтримку ХАМАСу, закликаючи його атакувати Ізраїль ракетними ударами і терактами смертників, і зверталися до палестинського угруповання з гаслом: "Ми − ваша армія".

Тисячі демонстрантів також зібралися в Туреччині та Єгипті, двох інших країнах, які вже давно мають повноцінні дипломатичні відносини з Ізраїлем, з вимогою припинити бомбардування.

Близько 2 000 людей зібралися перед стамбульською мечеттю Беязіт, спалюючи опудало прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху і розмахуючи палестинськими прапорами. Дехто тримав плакати з написами: "Зупиніть геноцид" і "Терористичний Ізраїль".

У Єгипті тисячі протестувальників стояли біля мечеті Аль-Азхар, однієї з найстаріших у світі, скандуючи "Де арабська армія?", тоді як інші зібралися на центральній площі Тахрір.

Одні вимагали військових дій проти Ізраїлю, інші говорили, що арабські держави повинні розглянути можливість використання інших методів для припинення бомбардувань Гази. Єгипет межує з Газою, але не зміг домовитися про відкриття контрольно-пропускного пункту для доставки допомоги.

"Палестина − єдина країна, яка об'єднує наші голоси. Якщо країни Перської затоки не надсилають допомогу, то принаймні вони повинні припинити надсилати нафту і газ. Це найменше, що вони повинні зробити", − заявив протестувальник Мохаммед Гомаа в Каїрі.