ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лавров назвав постачання Північною Кореєю зброї РФ не більше ніж "чутками"

Велика Епоха
Кім Чен Ин і Сергій Лавров під час переговорів у Пхеньяні, Північна Корея, 19 жовтня 2023 р. (Телеграм-канал пресслужби МЗС Росії)

Міністр закордонних справ Росії відкинув повідомлення США про те, що Північна Корея передала їй боєприпаси, заявивши, що Вашингтон не зміг довести це твердження.

Минулого тижня Білий дім заявив, що Північна Корея поставила в Росію понад 1000 контейнерів з військовою технікою і зброєю. Білий дім опублікував зображення, які свідчать про те, що контейнери були завантажені на судно під російським прапором, а потім перевезені залізницею на південний захід Росії.

Представник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що, на думку США, Кім прагне отримати в обмін на боєприпаси складні російські збройові технології, необхідні для розвитку військової та ядерної програми Північної Кореї.

У відповідь на повідомлення США Лавров заявив, що "американці постійно всіх звинувачують".

"Я не коментую чуток", — додав він.

Цього тижня Лавров здійснив дводенну поїздку в Пхеньян для переговорів після вересневого саміту між Кім Чен Ином і Володимиром Путіним. Після прибуття Лавров виступив із промовою, в якій заявив, що Росія глибоко цінує "непохитну і принципову підтримку", надану Північною Кореєю.

"Наша дружба не спрямована проти кого-небудь. Вона покликана сприяти просуванню взаємовигідних проектів", — сказав він.