ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Двоє загиблих в Шотландії внаслідок сильної повені після шторму Бабет (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Частини східної Шотландії зазнали сильних повеней у п'ятницю після шторму Бабет, який приніс зливи і вітер зі швидкістю понад 113 км/год, що призвело до руйнування оборонних споруд і знеструмило тисячі будинків.

Британський національний синоптик, Метеорологічна служба, вперше з лютого 2020 року оголосила "червоне" попередження про дощі, прогнозуючи, що в деяких місцях випаде до 250 міліметрів опадів. У п'ятницю воно продовжило попередження до 22:59 за Гринвічем у суботу.

У четвер жінка загинула після того, як її віднесло в річку, а чоловік загинув, коли дерево, що падало, влучило у фургон. Поліція Шотландії заявила, що в п'ятницю почалися пошуки чоловіка, який опинився в пастці в автомобілі під час повені.

"Це виняткова подія, і ми, швидше за все, продовжимо спостерігати значні наслідки з потенціалом подальших повеней", − сказав головний метеоролог Метеорологічного бюро Енді Пейдж.

Метеорологічне бюро заявило, що сильні дощі, як очікується, продовжуватимуть спричиняти масштабні повені, перекриття доріг, відключення електроенергії та інших життєво важливих послуг, і попередило, що громади можуть бути повністю знеструмлені на кілька днів.

У четвер місцева влада графства Ангус попросила людей евакуюватися з понад 400 будинків, а школи були закриті. Шотландські та південні електричні мережі заявили, що працюють над відновленням електропостачання в тисячах будинків.

"Ангус знаходиться в центрі дуже серйозної надзвичайної ситуації. Повінь безпрецедентна", − йдеться в повідомленні Ради Ангусу в соціальних мережах.

"Умови будуть продовжувати погіршуватися ще деякий час".

У повідомленні йдеться, що протипаводковий захист у місті Бречин був прорваний близько 03:00 за Гринвічем у п'ятницю, а рівень води в річці перевищив норму на 4,4 метра.

До деяких районів тепер можна дістатися лише на човнах, і рятувальні бригади працюють над тим, щоб доставити людей у безпечне місце, додали у відомстві.

Метеорологічна служба також оголосила жовтогарячий і жовтий рівні погодних попереджень для більшої частини Англії.

Представник аеропорту Лідс Бредфорд на півночі Англії повідомив, що літак TUI з'їхав зі злітно-посадкової смуги під час посадки в п'ятницю, а ЗМІ повідомили, що його занесло в мокрих і вітряних умовах. Місцеві екстрені служби повідомили, що ніхто не постраждав.