ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Через ураган у країнах Північної Європи загинули кілька людей (ВІДЕО)

Велика Епоха
Плити на набережній, зруйновані внаслідок шторму вночі в Засниці, Німеччина, субота, 21 жовтня 2023 р. (Georg Moritz/dpa via AP)

Шторм, що налетів на Велику Британію, північ Німеччини та південь Скандинавії на початку суботи, спричинив повені, перебої в подачі електроенергії, порушення транспортного сполучення та евакуацію жителів.

З четверга внаслідок урагану "Бабет" загинули щонайменше чотири людини. Останньою жертвою стала 33-річна жінка, яка загинула після падіння дерева на її автомобіль на острові Фехмарн, повідомляє агентство dpa. У четвер і п'ятницю в Англії та Шотландії було зареєстровано три смертельні випадки.

Шквальний вітер спричинив припливи на південних берегах Балтійського моря, прорвавши захисні споруди в прибережних районах Данії та північної Німеччини. У німецькому місті Фленсбург, розташованому на південь від кордону з Данією, рівень води піднявся більш ніж на 2 метри і став найвищим за останнє століття. З метою безпеки в затоплених частинах міста було відключено електрику.

У постраждалих районах Німеччини, Данії та південної Швеції тимчасово припинено поромне і залізничне сполучення. Аеропорт Копенгагена в п'ятницю скасував 142 рейси, але в суботу вранці відновив роботу. Муніципалітет міста Хадерслев на півдні Данії ухвалив рішення про евакуацію всього узбережжя.

У Шотландії в суботу прогнозували випадання до 100 мм опадів, і в кількох містах оголосили червоне попередження, що означає небезпеку для життя. За словами метеоролога Джонатана Вотрі, у східній і північній частинах Шотландії під час шторму вже випала півторамісячна норма опадів.

У п'ятницю в місті Бречин, яке найбільше постраждало від стихії, річка Саут-Еск вийшла з берегів, піднявшись майже на 4 метри вище за свій звичайний рівень, і вода хлинула на вулиці. Шотландське агентство з охорони навколишнього середовища попередило, що в суботу може вийти з берегів друга велика річка — Дон.

У Великій Британії через повінь було перекрито кілька основних автомобільних і залізничних ліній. Аеропорт Лідс-Брадфорд на півночі Англії в суботу залишався закритим.