ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дві журналістки в Ірані отримали термін 6-7 років за "співпрацю зі США" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Суд в Ірані засудив двох журналісток (Youtube/скриншот)

Суд в Ірані засудив двох журналісток до тюремного ув'язнення терміном до 7 років за співпрацю з урядом США, повідомили в неділю місцеві ЗМІ. Обидві жінки перебували в ув'язненні понад рік після того, як у вересні 2022 р. вони розповідали про смерть Махси Аміні, яка перебувала під вартою в поліції.

Вирок може бути оскаржений протягом 20 днів.

Йдеться про Нілуфар Хамеді, яка повідомила про смерть Аміні через надто вільне носіння головної хустки, та Елаху Мохаммаді, яка написала про похорон Аміні. Їх було засуджено до семи і шести років позбавлення волі відповідно, повідомив у неділю сайт судових новин Mizan.

Комітет із захисту журналістів, що базується в Нью-Йорку, засудив рішення про ухвалення вироку і знову закликав до їхнього негайного звільнення.

"Вироки, ухвалені Нілуфару Хамеді та Еласі Мохаммаді, є пародією і є яскравим свідченням ерозії свободи слова та відчайдушних спроб іранського уряду криміналізувати журналістику", — заявив Шериф Мансур, координатор програми CPJ на Близькому Сході та в Північній Африці.

Суд Тегерана звинуватив журналісток у співпраці з ворожим американським урядом, змові проти національної безпеки і пропаганді проти системи, повідомляє Mezan.

Офіс спеціального посланця США щодо Ірану засудив вироки на платформі X, заявивши: "Іранський режим саджає журналістів до в'язниці, тому що боїться правди".

Смерть Аміні викликала багатомісячні акції протесту в десятках міст Ірану. Ці демонстрації стали одним із найсерйозніших викликів для Ісламської Республіки з часів "Зеленого руху" 2009 року, коли на вулиці вийшли мільйони людей.

Репортажі Хамеді і Мохаммаді зіграли вирішальну роль у поширенні інформації про протести, що відбулися після смерті Аміні, під час яких було заарештовано близько 100 журналістів.