ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Словенія слідом за Італією вводить перевірки на кордоні з Хорватією та Угорщиною

Велика Епоха
Співробітник поліції перевіряє документи на прикордонному пункті в Обреж'є, Словенія, 21 жовтня 2023 р. (REUTERS/Antonio Bronic)

Словенія в суботу направила поліцію в пункти пропуску на кордоні з Хорватією та Угорщиною для запобігання потенційним загрозам безпеці. Перевірки документів призвели до утворення довших черг, повідомляє Reuters.

У п'ятницю уряд Словенії слідом за сусідньою Італією ухвалив рішення про запровадження тимчасового прикордонного контролю, принаймні до 30 жовтня.

За повідомленням агентства STA, поліція була розміщена на 14 пунктах перетину кордону з Хорватією та Угорщиною. На інших 18 пунктах постійна присутність поліції не передбачена.

На прикордонному пункті Обреж'є на кордоні з Хорватією перевірки не проводилися з 1 січня цього року, коли Хорватія приєдналася до Шенгенської зони, вільної від контролю. Тепер тут утворилися черги на перевірку документів.

Катіца Фьячко, яка прямувала з хорватської столиці Загреба, сказала, що через перевірки вона вирушила в дорогу раніше. "Тепер це ще більший хаос, люди хвилюються", — сказала вона.

Пояснюючи своє рішення про запровадження прикордонного контролю, уряд послався на загрози безпеці, які можуть походити від "членів різних терористичних та екстремістських рухів і груп", що прибувають із зон збройних конфліктів і прагнуть потрапити в Європу.

Уряд також посилається на зростання організованої злочинності на Західних Балканах.