ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

До гуманітарної допомоги сектору Гази не було включено паливо

Велика Епоха
Сектора Гази 19 жовтня 2023 року. (Jack Guez/AFP через Getty Images)

Колона вантажівок із гуманітарною допомогою в суботу перетнула південну частину сектору Гази вперше після того, як 12 днів тому Ізраїль розпочав блокаду.

Президент США Джо Байден привітав прибуття допомоги після кількох днів напружених переговорів і заявив, що Сполучені Штати мають намір забезпечити надходження більшого обсягу допомоги через прикордонний пункт Рафах на півдні сектору Гази з Єгиптом.

"Ми продовжуватимемо працювати з усіма сторонами, щоб зберегти роботу контрольно-пропускного пункту Рафах", — ідеться в заяві Байдена.

Двадцять бортових вантажівок із білими прапорами виїхали з контрольно-пропускного пункту і попрямували до південного району Гази, що охоплює великі міста Рафах і Хан-Юніс, де знайшли притулок сотні тисяч людей.

Палестинські офіційні особи були розчаровані тим, що постачання пального не було включено до вантажу продовольства, води та медикаментів, і додали, що обсяг допомоги становить лише 3% від того, що надходило в Газу до кризи, пише Reuters.

"Виключення палива з гуманітарної допомоги означає, що життя пацієнтів і поранених, як і раніше, наражатимуться на небезпеку. У лікарнях Гази не вистачає найнеобхіднішого для проведення медичних операцій", — заявили в міністерстві охорони здоров'я Гази.

ООН заявила, що вантаж отримає і розподілить Палестинський Червоний Півмісяць за згодою правлячого в Газі руху ХАМАС.

Держсекретар США Ентоні Блінкен привітав доставлення допомоги, але повторив попередження Ізраїлю про те, що вона не має потрапити до рук ХАМАС. "Ми чітко заявили — ХАМАС не повинен втручатися в надання цієї життєво важливої допомоги".

Представники ООН стверджують, що щодня потрібно щонайменше 100 вантажівок і що будь-яка операція з надання допомоги має бути стійкою і масштабною. До початку конфлікту в Газу щодня прибувало в середньому близько 450 вантажівок із гуманітарною допомогою.

Дипломатичні зусилля щодо забезпечення припинення вогню поки залишаються безрезультатними.

"Для вашої ж безпеки рухайтеся на південь, ми продовжимо атаки в районі міста Газа і посилимо їх", — заявив представник ізраїльських військових контр-адмірал Даніель Хагарі.

У п'ятницю ХАМАС звільнив 59-річну американку Джудіт Тай Раанан та її 17-річну доньку Наталі, які були серед приблизно 210 осіб, викрадених під час нападу ХАМАС на південь Ізраїлю цього місяця. ХАМАС заявив, що він діяв частково "з гуманітарних міркувань" у відповідь на посередництво Катару.