ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Успішний адвокат-самозванець з Кенії заявив, що зможе виграти також і свою справу (ВІДЕО)

Велика Епоха
(SIMON MAINA/AFP via Getty Images)

Поліція заарештувала кенійця, який успішно вів справи в судах, видаючи себе за адвоката. Для цього він узяв собі ім'я фахівця, зареєстрованого в Юридичному товаристві Кенії (LSK), повідомило BBC.

Працюючи під ім'ям "Брайан Мвенда", молодий чоловік не мав ні диплома юриста, ні будь-якої іншої необхідної кваліфікації. Однак він багато разів виступав у кенійських судах, вигравши загалом 26 справ у різних юрисдикціях.

Саме справжній Браян Мвенда Нтвіга, не маючи доступу до свого облікового запису на порталі професійної асоціації юристів, зрештою звернувся до LSK. При цьому він виявив, що до його облікового запису було внесено зміни.

Підробний адвокат дійсно зумів увійти в обліковий запис Браяна і змінити деякі дані, зокрема завантажити свою фотографію.

Після затримання він заявив про свою невинність і подякував своїм прихильникам. "Я хотів би висловити свою подяку людям, які підтримують мене і моляться за мене. Згодом я зможу усунути це непорозуміння. Я також зможу довести свою невинність", — сказав він, залишаючи поліцейську дільницю.

Центральна організація профспілок Кенії (COTU) назвала його "блискучим молодим розумом", який зумів обдурити закон, займаючись професійною діяльністю "без традиційної кваліфікації".

Обвинувачений у торгівлі наркотиками та відмиванні грошей колишній губернатор кенійської столиці Майк Сонко також висловився на користь фальшивого адвоката. На відеозаписі, розміщеному в соціальних мережах, можна побачити двох чоловіків пліч-о-пліч.

"Він ніколи нікого не вбивав, він не терорист", — заявив Майк Сонко.

Незважаючи на те, що адвокат-самозванець успішно захищав своїх клієнтів, LSK і глава прокуратури Найробі піддали випадок різкій критиці.

У заяві, опублікованій у суботу, глава прокуратури Ренсон Мулеле Інгонга "звернувся до генерального інспектора національної поліції з проханням провести ретельне і прискорене розслідування". Він також наголосив, що стикається з "частими випадками, коли некваліфіковані особи видають себе за адвокатів Високого суду Кенії".