ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після дводенних пошуків у США знайшли мертвим стрільця зі штату Мен (ВІДЕО)

Велика Епоха
(ANGELA WEISS/AFP via Getty Images)

Передбачуваного винуватця масового вбивства у штаті Мен, унаслідок якого загинули 18 осіб, було знайдено мертвим у п'ятницю ввечері після двох днів пошуків, повідомили кілька американських ЗМІ.

За даними низки ЗМІ з посиланням на неназвані джерела, 40-річний Роберт Кард, резервіст армії, застрелився з вогнепальної зброї.

Днями раніше Кард стріляв із напівавтоматичної гвинтівки в боулінгу і барі-ресторані в місті Льюїстон. Жертвам було від 14 до 76 років, повідомила в п'ятницю місцева влада, оприлюднивши їхні імена та фотографії. Серед них батько і син 44 і 14 років, а також подружня пара 73 і 76 років.

У п'ятницю поліція і ФБР прочесали кілька ділянок, включно із сільською та лісовою місцевістю, а також обшукали дно річки, біля якої було знайдено машину підозрюваного.

"Мен часто називають великим маленьким містом, тому що наше співтовариство таке згуртоване", — заявила губернатор штату Джанет Міллс у п'ятницю на сайті X. "Багато хто з нас, і я зокрема, особисто знайомі з жертвами", — додала вона, сказавши, що втратила друга.

Четверо загиблих чоловіків були пов'язані з освітнім центром для людей зі зниженим слухом як колишні учні, вчителі або батьки, повідомила AFP директорка школи Карен Гопкінс. Вони зустрілися в середу ввечері, щоб пограти в "корнхол" — американську гру на спритність. Семеро людей загинули в кегельбані, вісім — у барі-ресторані, троє поранених померли в лікарні.

Президент США Джо Байден у четвер закликав Конгрес ухвалити "заборону на штурмову зброю". Це вже десятий подібний заклик демократа.

Індивідуальної вогнепальної зброї у США більше, ніж людей. Якщо не брати до уваги самогубств, то від початку року, за даними Gun Violence Archive (GVA), унаслідок насильства із застосуванням вогнепальної зброї в країні загинуло понад 15 000 осіб.

Однак Мен — один зі штатів із найнижчим рівнем убивств на душу населення, і 18 смертей, що сталися в середу, перевищують середньорічний показник убивств із застосуванням вогнепальної зброї в штаті, за даними організації Everytown.