ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Постраждалі від урагану "Отіс" шукають зниклих у зруйнованому Акапулько (ВІДЕО)

Велика Епоха
Жінка несе речі з меблевого магазину після урагану "Отіс", Акапулько, Мексика, 25 жовтня 2023 року. (AP Photo/Marco Ugarte)

Ураган 5-ї категорії "Отіс" забрав життя щонайменше 27 осіб і зруйнував курортне місто Акапулько в Мексиці. Постраждалі в четвер шукали знайомих і предмети першої необхідності, чекаючи допомоги від влади, повідомляє AP.

Тихоокеанський ураган посилився перед тим, як обрушитися на узбережжя на початку середи. Вчені намагаються зрозуміти, чому ураган у рекордно короткі терміни перетворився зі слабкого на сильний, і чому вони цього не передбачили.

Мексиканський уряд направив близько 10 тис. військовослужбовців для ліквідації наслідків. У четвер жителі бідних кварталів виявляли невдоволення тим, що увага влади здебільшого спрямована на відновлення туристичної інфраструктури, а не на допомогу нужденним.

Флора Контрерас Сантос, домогосподарка з бідного району на околиці міста, ходила від солдата до солдата, намагаючись залучити їх до пошуку трирічної дівчинки, яку забрав зсув ґрунту.

"Потік бруду вирвав її з рук матері", — каже Контрерас. "Нам потрібна допомога, мати в поганому стані, а дівчинку ми не можемо знайти". Однак на той час армійські бульдозери тільки зайнялися очищенням головних бульварів Акапулько від бруду.

Щонайменше чотири людини залишаються зниклими безвісти. Поки незрозуміло, чи значиться серед них трирічна дівчинка.

Багато жителів, щоб вижити, брали в магазинах товари першої необхідності. Деякі здійснювали набіги на магазини і йшли з більш дорогими товарами.

Ураган порушив систему водопостачання, і близько півмільйона будинків залишилися без електрики. Після часткового відновлення зв'язку жителі стали об'єднуватися в чатах, щоб знайти своїх друзів і родичів або отримати іншу допомогу.

Начальник поліції Акапулько Енріке Васкес Рамірес заявив у четвер, що вони мало що можуть зробити, щоб зупинити людей, які спустошують місцеві магазини, або прискорити рух транспорту.

"Це абсолютно екстраординарна ситуація", — сказав він.

Комерційний і військовий аеропорти Акапулько все ще занадто сильно пошкоджені, щоб відновити польоти.

Акапулько розташований біля підніжжя крутих гір. Розкішні та бідні будинки вкривають схили пагорбів, з яких відкривається вид на Тихий океан. Останніми роками в місті конкурують злочинні угруповання, що відштовхнуло від нього частину іноземних туристів.