ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Уряд США рекомендував американцям утриматися від поїздок до 21 країни

Велика Епоха
На карті показано попередження про небажаність поїздок по всьому світу. Країни, позначені темно-червоним кольором, не рекомендуються для відвідування американцями (Державний департамент США)

Після початку війни між Ізраїлем і ХАМАС Державний департамент США випустив нове попередження для американців, які виїжджають за кордон. До списку з рекомендаціями внесено більш ніж 200 країн.

Попередження було зроблено у зв'язку зі "зростанням напруженості в різних частинах світу, ризиком терористичних атак, демонстрацій або насильницьких дій проти американських громадян та інтересів". До цього останнє подібне попередження було випущено 2022 року після загибелі лідера "Аль-Каїди" Аймана аль-Завахірі внаслідок американського удару.

Рекомендації розділені на чотири рівні. До категорії четвертого рівня віднесено країни з високим ризиком заворушень, тероризму або конфліктів, а в країнах першого рівня громадянам США слід дотримуватися звичайних запобіжних заходів під час поїздок.

Щонайменше 21 країна світу віднесена до четвертої категорії, зокрема Гаїті, Росія, Україна, Північна Корея, Білорусь, Венесуела, Бірма (М'янма), Іран, Ірак, Афганістан, Сирія, Сомалі, Ємен, Ізраїль та інші. Крім того, рівнем найвищого ризику позначено і низку африканських країн.

Держдепартамент також випустив рекомендації 4-го рівня для Лівану, Західного берега річки Йордан і сектору Газа у зв'язку з триваючим конфліктом із рухом ХАМАС, визнаним терористичним угрупованням.

Ізраїльський солдат йде на танку "Меркава" на невстановленій позиції на кордоні з Ліваном, 22 жовтня 2023 року. (Jalaa Marey/AFP via Getty Images)

Зазначається, що Україна  потрапила до списку 4-го рівня через російське вторгнення, однак небезпеку також становлять злочинність і громадянські заворушення.

У попередженні про Росію йдеться, що причиною стало переслідування громадян США з боку російських чиновників і несумлінних правоохоронних органів у поєднанні з триваючою війною. Аналогічне попередження було випущено для Білорусі.

Китай наразі віднесено до 3-го рівня через "довільне застосування місцевих законів чиновниками Комуністичної партії Китаю, включно із забороною на виїзд і ризиком необґрунтованого затримання".