ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США, Японія та Південна Корея вперше провели спільні повітряні навчання (ВІДЕО)

Велика Епоха
Бомбардувальник ВПС США B-52 стоїть на авіабазі в Чонджу, Південна Корея, 19 жовтня 2023 року. (Міністерство оборони Південної Кореї)

Тристоронні навчання проходять на південь від півострова.

США, Японія і Південна Корея в неділю провели спільні повітряні навчання поблизу Корейського півострова, повідомили військово-повітряні сили Сеула.

Ця подія стала першим випадком, коли три країни провели спільні військово-повітряні навчання в цьому регіоні.

Тристоронні навчання відбулися на південь від півострова, де перетинаються зони ідентифікації ППО Південної Кореї і Японії, за участю американського стратегічного бомбардувальника B-52H, а також південнокорейських, американських і японських винищувачів, повідомило сеульське інформаційне агентство Yonhap з посиланням на заяву військового відомства.

Це сталося після того, як Сеул, Вашингтон і Токіо на початку цього місяця вперше за сім років провели тристоронні морські навчання з перехоплення у водах на південь від Корейського півострова.

"Ці навчання були спрямовані на виконання оборонних угод, обговорених на саміті в Кемп-Девіді в серпні, і розширення можливостей реагування трьох країн на ядерні та ракетні загрози з боку Північної Кореї", − йдеться в заяві ВПС Сеула, що посилається на зустріч лідерів трьох країн у Кемп-Девіді.

Ці навчання продемонстрували солідарність між трьома країнами, додавши, що вони планують і надалі посилювати тристороннє співробітництво на основі "міцного" південнокорейсько-американського альянсу.

Гнівно реагуючи на поточну тристоронню співпрацю, північнокорейський лідер Кім Чен Ин минулого місяця назвав її "найгіршою реальною загрозою".

Минулого тижня американський ядерний бомбардувальник B-52H вперше здійснив посадку на південнокорейській авіабазі після спільних навчань з південнокорейськими винищувачами і прольоту над виставкою озброєнь, що проходить раз на два роки на південь від Сеула.