ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай розмістив шість військових кораблів на Близькому Сході (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Китай розмістив на Близькому Сході шість військових кораблів, зокрема два ракетні есмінці. США також направили до регіону дві авіаносні ударні групи, оскільки конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС загострюється.

Китайські військові кораблі входять до складу двох оперативних груп. Три судна останні шість місяців були там у межах супровідної місії. Ще три прибули, щоб їх замінити.

Оперативні групи змінили одна одну 2 жовтня, за п'ять днів до атаки ХАМАСу на Ізраїль. Судна залишилися в регіоні, відвідавши такі країни, як Кувейт та Оман.

Аналітик з питань Китаю Тан Цзінюань уважає, що китайські військові кораблі залишилися, щоб нагадати про вплив у регіоні Пекіна. Це також демонстрація підтримання дружніх країн та протиставлення присутності там США.

На Близькому Сході видобувають половину світової нафти, і Пекін конкурує зі США за вплив у цьому регіоні. Зовсім недавно він став посередником в укладанні мирної угоди між двома заклятими ворогами: Іраном та Саудівською Аравією. Ці дві країни відновили дипломатичні відносини після семирічної перерви.

Саудівська Аравія історично була союзником США. Вона є найбільшим у світі виробником сирої нафти. Однак відносини Вашингтона із Саудівською Аравією різко погіршилися після того, як президент Байден розкритикував країну у зв'язку з вбивством саудівського журналіста.

З іншого боку, Пекін підтримує Іран в умовах західних санкцій, купуючи його нафту та постачаючи йому зброю.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube