ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Талібан просить офіційно приєднатися до пекінського форуму «Один пояс, один шлях» (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

На тлі війни Ізраїлю з ХАМАСом «Талібан» прагне зблизитися з найбільшим суперником США.

Виконувач обов'язків міністра торгівлі «Талібану» недавно повернувся з Пекіна, де взяв участь у саміті китайського інфраструктурного проєкту «Один пояс, один шлях».

Жодна держава не визнала режиму талібів відтоді як два роки тому він скинув уряд Афганістану.

Водночас минулого місяця Пекін призначив посла в Афганістані. Він також прагне розширити ділове співробітництво з талібами.

І майданчик для цього надав нещодавній форум. На ньому Пекін підтвердив низку нових проєктів на загальну суму, що перевищує 97 мільярдів доларів.

Відразу після саміту, голова китайської компартії Сі Цзіньпін провів черговий раунд переговорів з лідерами трьох країн, що розвиваються: Шрі-Ланки, Бразилії та В'єтнаму.

Шрі-Ланка займає найважливіше місце в морській торгівлі.

Приєднавшись до проєкту «Один пояс, один шлях», вона виявилася неспроможною виплатити китайський борг. Натомість їй довелося на 99 років передати в оренду Пекіну свій глибоководний порт. Тож проєкт «Один пояс, один шлях» усе частіше називають «борговою пасткою».

Утім, країни, що розвиваються, схоже, зможуть отримати допомогу з іншого боку. Так, найближчим часом близько 20-ти лідерів країн Євросоюзу проведуть аналогічний інфраструктурний форум.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube