ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

85-річна заручниця, яку повернув ХАМАС, розповіла про перебування в полоні (ВІДЕО)

Велика Епоха
85-річна Йохевед Ліфшиц, яка перебувала в заручниках у секторі Газа, спілкується з представниками преси після звільнення бойовиками ХАМАС у лікарні "Іхілов" у Тель-Авіві, Ізраїль, 24 жовтня 2023 року. (REUTERS/Janis Laizans)

Літня ізраїльська заручниця, звільнена ХАМАСом, розповіла, що під час викрадення і доправлення в Газу 7 жовтня бойовики били її, але протягом двотижневого полону в палестинському анклаві поводилися з нею добре.

85-річна Йохевед Ліфшиц була однією з двох жінок, звільнених у понеділок, після чого в руках ХАМАС залишилося близько 220 заручників, включно з обома їхніми чоловіками.

"Я пройшла через пекло", — сказала Ліфшиц журналістам майже пошепки, сидячи в інвалідному кріслі біля тель-авівської лікарні, куди її доправили після звільнення.

Ліфшиц розповіла, що в її кібуц Нір Оз увірвалися бойовики, заставши жителів зненацька.

"Вони увірвалися в наші будинки. Вони били людей. Вони викрадали інших, старих і молодих без розбору".

Ізраїльська громадська телерадіокомпанія Kan повідомила, що третину з 400 жителів Нір-Оза, імовірно, було викрадено або вбито 7 жовтня. Офіційної цифри не наводять. Загалом, за даними Ізраїлю, 7 жовтня бойовиками ХАМАС було вбито 1400 осіб.

Саму Ліфшиц посадили на мотоцикл і повезли в прилеглу Газу.

"Коли я їхала на мотоциклі, мої ноги були з одного боку, а все інше тіло — з іншого. Молоді люди вдарили мене по дорозі. Вони не зламали мені ребра, але було боляче, і мені було важко дихати".

За її словами, під час поїздки в неї вкрали годинник і коштовності.

Усередині Гази групу заручників провели сирими тунелями, збудованими ХАМАС, і врешті-решт вони потрапили до великої зали.

"Коли ми туди потрапили, вони насамперед сказали нам, що вірять у Коран і не заподіють нам шкоди", — згадує вона.

Групу з п'яти осіб з її кібуца утримували разом, у кожного був індивідуальний охоронець, який перебував із ними 24 години на добу. За словами Ліфшиц, раз на два дні до них приходив лікар і приносив необхідні ліки.

"Вони добре піклувалися про поранених", — сказала Ліфшиц.

На відеозаписі її звільнення в понеділок видно, як вона обертається, щоб потиснути руку викрадачеві в масці. На запитання, чому вона так вчинила, вона відповіла: "Вони поводилися з нами ласкаво і задовольняли всі наші потреби".

У понеділок у розмові з Reuters її онук сказав, що Ліфшиц була активісткою руху за мир, яка допомагала хворим палестинцям у Газі отримувати медичну допомогу в Ізраїлі, зустрічаючи їх на головному прикордонному переході й відвозячи до лікарень.

У вівторок Ліфшиц піддала ізраїльських військових критиці за те, що вони не змогли захистити південні райони від нападу ХАМАС.

"Нас кинули напризволяще", — сказала вона, заявивши, що армія не сприймала загрозу нападу всерйоз.

Вона додала, що дороге загородження, покликане не допустити проникнення бойовиків, "зовсім не допомогло".

До теперішнього часу ХАМАС звільнив чотирьох заручників. У вівторок ізраїльські військові скинули в сектор Газа листівки з пропозицією винагороди і захисту тим палестинцям, які нададуть інформацію про заручників.